autacek

Lze mýt hlavu v oblacích ?

(rozuměj, zda-li může být mrak mokrý tak)

Nejlepší odpověď
marci1

Mýt ne, ale mít ano.:-)

Další odpovědi
Pájo

Chce to hlavně mít klid a nohy mýt (i mýt) v teple ;)
…aneb…„Co všechno může "způsobit“ špatná psychika?"
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vsechno-muze-zpusobit-spatna-psychika

led

Umývať hlavu si môžte aj nad oblakmi, stačí vyliezť na horu, ktorej vrchol sa týči nad oblakmi.
Umyť hlavu si môžte aj priamo v teplejších oblakoch, ale v studenom oblaku nedoporučujem, môžte aj zmrznúť
„Oblak (hovorovo mrak alebo mračno) je viditeľná sústava malých častíc vody alebo ľadu (prípadne iných látok) v atmosfére Zeme alebo iných planét.Oblaky vznikajú vtedy, keď sa vlhkosť vo vzduchu kondenzuje na kvapky alebo ľadové kryštáliky. Výška, v ktorej sa dej odohráva, býva rôzna a hranica, za ktorou sa plynná fáza vody mení na kvapalnú, sa nazýva rosný bod. Závisí od stability vzduchu a množstva prítomnej vlhkosti. Typická oblaková kvapka alebo ľadový kryštálik má v priemere približne 0,01 mm. Studené oblaky tvoriace sa vo veľkých výškach obsahujú iba ľadové kryštáliky, nižšie teplejšie oblaky obsahujú iba vodné kvapky a zmiešané oblaky oboje.
Často sa objavuje mylný názor, že oblaky sú zložené z vodnej pary. Nie je to pravda, pretože samotná vodná para je neviditeľná bez ohľadu na výšku a hustotu. Oblaky predstavujú vodu v kvapalnom alebo pevnom skupenstve.“
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/O­blak

arygnoc

z fyzikálneho hľadiska by ste musel mať vlasy studenejšie ako je teplota okolitého vzduchu, aby sa vlhkosť z oblaku na vlasoch vyzrážala.
Teoreticky teda áno, prakticky to je na vážkach (je to nepraktické).