Kepler

Lze molotovem zneškodnit tank?

Já se domnívám, že tankisté ani nemuseli vědět, že jim na pancíři něco hoří. Ale možná se pletu.

https://pixaba­y.com/cs/koktejl-molotov-zbra%C5%88-zbran%C4%9B-2029739/

Nejlepší odpověď
led

Ak si všimnete, niektoré tanky viezli vzadu aj svoje „papaníčko“ pohonné hmoty a tam naozaj stačilo málo https://presov­.dnes24.sk/ga­leria/upn-august-1968-presov-34391?article­Id=159747

Další odpovědi
Drap

Za určitých podmínek ano. Pokud dopadne jen na pancíř, nic se neděje a jede se dál.

dubraro

Jen zcela výjimečně, například pokud by se podařilo jej vhodit do otevřeného poklopu.

Edison

Velmi dobře to fungovalo. Zejména na německé tanky WWII. Jezdily totiž na benzín, což byla jedna z mála jejich slabin.

Klaproth

Jako bývalý tankista odpovídám ano. Pokud se zasáhlo vhodné místo tanku, mohl být zničen.

led – do boje tank NIKDY nejel s přídavnými nádržemi. Ty se používaly pouze při přesunech.

Parak

Tank nikdy nejezdil se sudy s palivem do boje. Jinak tank jde zničit molotovem celkem snadno. Tedy dřív to šlo. Dnes už asi ty moderní tanky to mají ošetřený. Dřív se hodil molotov na sání motoru a bylo hotovo. Proto tank nikdy nemohl pracovat jako samostatná jednotka. Vždy musel mít kolem sebe pěší podporu.

wocas

Dnešní tanky typu poslední Merkava nebo T-14 Armata už ne, leda jim to hodit do otevřeného poklopu, jak již bylo uvedeno.

led

Klaproth, súhlasím, ísť so sudom pohonných látok do boja je sebevražda, ale otázka znela všeobecne. a obrázok v odkaze je realita. Nehovoriac o tom, že som bola pri tom, keď sa Molotovým koktailom pokúšali zapáliť tank.

Edison

To je právě to. On sud s naftou se zapaluje celkem špatně, pokud není otevřený. A hlavně, i když to nebude hořet z venku, a to dost dlouho, nestane se spíš vůbec nic, spíš to tank dřív koupí z nějaké protitankové zbraně. Oproti poloprázdnému sudu s benzínem, kde je to už vážný problém.