Lze mít za snížené viditelnosti při jízdě na kole místo blikačky pouze reflexní pásku/samolepku na batohu či pod sedlem?

Nejlepší odpověď
Drap

Za snížené viditelnosti nelze. Bylo by to možné pouze v případě, že přemýšlíš o sebevraždě.

Další odpovědi
gecco

Ne…
😉
Cituji: „Cyklista je povinen za snížené viditelnosti mít za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu 2) a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy. Je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může cyklista použít náhradou za světlomet svítilnu bílé barvy s přerušovaným světlem.“
Takže za snížené viditelnosti je málo i ta blikačka…
😉

dubraro

Především je to nerozumné. Bez pořádného osvětlení je cyklista v noci neviditelný. Chceš dostat nevinného člověka do kriminálu?