Bobule

Lze mít trvalé bydliště v nebytovém prostoru ?

Zajímalo by mě, zda jde na úřadě nahlásit trvalé bydliště do nebytového prostoru. Nebytový prosor ( ateliér ) je v mém osobním vlastnictví. Mám dojem, že jsem někde četla, že podle nového obč.zákonu to lze, ale nemohu nic dohledat.
Děkuji za radu.

Odpovědi
dědapetr

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/najem-a-najemnici/8479-je-mozne-mit-trvale-bydliste-v-atelieru.html

Hlada

V § 2236 se píše, že když si ujednají pronajímatel s nájemcem, že k obývání bude pronajat jiný než obytný prostor, jsou strany zavázány stejně, jako by byl pronajat obytný prostor. Z toho logicky vyplývá, že je možné v nebytovém prostoru bydlet a mělo by tedy být možné si tam nahlásit trvalé bydliště.

arygnoc

nie.

ak je nebytový priestor používaný na bývanie a chcete mať v tomto priestore trvalý pobyt, musí byť v katastri zapísaný ako bytový priestor, obytný priestor (byt, teda i časť stavby, domu určená na bývanie).
k tomuto zápisu je potrebné, aby priestor spĺňal stavebno technické usporiádánie a jeho vybavenie spĺňa požiadavky na trvalé bývanie (napr. vybavenie kúpeľňou, wc).

:-Q