dust8

Lze mít k počítači aktivní dvě tiskárny zároveň i pokud nejsou od stejného výrobce? Je třeba nastavit jejich prioritu?

Jako předpokládám, že když je možno připojit třeba dvě myši, monitory atd naráz, tak zde by snad neměl být problém.

Je však třeba nějak určit jejich prioritu pro hlavní celkový tisk a nastavit třeba jako výchozí tu novovou tiskárnu, aby se nemuselo vždy překlikávat ze staré nyní nainstalované tiskárnu na tu novou brzy instalovanou tiskárnu?

Nejlepší odpověď
Arne1

Můžeš mít nainstalováno třebas dvacet tiskáren a je úplně jedno od jakých je to vůrobců (skutečného výrobce stejně v mnoha případech nemáš šanci zjistit). Implicitní tiskárnu si pak zvolíš v přehledu tiskáren ve Windows (ve Win 10 je ještě možné že si to pamatuje poslední použitou). Jinou si zvolíš ze seznamu při tisku – jen se na to podívej, určitě tam kromě fyzické tiskárny máš i nějakou pseudotiskárnu, většinou pro uložení do dokumentu ZPS nebo PDF.

Další odpovědi
Edison

Ano lze jich mít několik. Jen jedna je nastavena jako výchozí. Při potřebě tisknout na jiné je nutno před vytisknutím provés výběr tiskárny. V menu bývá rozdíl poznat asi takhle: <Tisk> a <Tisk…>

anonym

K USB sběrnici či přes TCP/IP síť můžeš tiskáren připojit kolik chceš bez ohledu na typ a výrobce. Jediné čím se tiskárny v systému prioritizují je nastavení jedné konkrétní tiskárny jako výchozí.