nikolqa.o

Lze mít dvě auta na jednu ZTP kartu ?

Dobrý den,

mám dotaz, může mít děda na jeho ZTP kartu přihlášená dvě auta a bude při přihlašování toho druhého platit 800kč registrační poplatek ?

Někdo říká že ne, jiný zase že ano. Tak nevím. Na Internetu jsem našla, že může mít dvě vozidla a že nebude platit 800kč, ale je to z roku 2011, tak nevím, jestli se něco za tu dobu nezměnilo.

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Tak upřesním:
Zajímalo mě, zda na sebe děda může mít napsaná dvě auta, aby jsme nemuseli platit eko daň. Druhé auto je moje – STK má pouze do 7/2014 a další neprojde, tak že je zbytečně platit 3000kč – proto to auto chceme napsat na dědu.

A taky, zda při přihlášení vozidla platí 800kč registrační poplatek.

Děda je držitelem průkazu ZTP/P.

Nejlepší odpověď
anonym

Třeba 20 – pokud vím, není nikde zákonem omezen počet aut, která ZTP vlastní.
Jen – při provozu, může výhody ZTP (parkování, vjezd…) uplatňovat pouze na to auto, jímž jede (je vezen) – ale to se správními poplatky nesouvisí.
Doplňuji:
Držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P je osvobozen od poplatků spojených s registrací vozidla – ted neplatí ani oněch 800,– Kč.
Nejsem si jist, jak je to s poplatkem za přidělení RZ – ale domnívám se, že neplatí ani tento.
A samozřejmě – děda „na sebe může mít napsaná dvě auta“ (třeba i „20“) a poplatky při registraci neplatí za žádné z nich – ani za první, ani za druhé, ani za dvacáté…
😉
Klidně to tak udělejte.

Další odpovědi
cukrar

Nikolo, ani se nedivím, že Vám každý říká něco jiného, páš spojujete dvě věci.
Osvobození od poplatků, to nemá s kartou za sklo nic společného. Ten na koho se vozidlo registruje a je vlastníkem průkazu ZTP (nikoliv parkovací průkaz) je osvobozen od poplatku.

Doplňuji:
Děda na svoji osobu může mít mnoho vozidel napsané. Nebude platit ekopoplatek, ani přepis…

redy

Jak je tu napsaný to platí, za značku zaplatíš pajsku 🙂

cukrar

redy,
Jak je tu napsaný to platí, za značku zaplatíš pajsku
za jakou značku se platí 50Kč?

nikolqa.o

cukrar: Já myslela průkaz ZTP/P a né parkovací kartu.

Jeden chlap co opravuje auta dědovi řekl, že na sebe jako invalida s průkazem ZTP/P může mít napsané jen jedno auto. Proro se ptám, jak to tedy je.