dust8

Lze libovolnou starší verzi androidu upgradovat na jakkémkoliv zařízení bez problémů na nejnovější verzi?

Příklad něco v základu podporovalo Android 6, tak jestli tam půjde třeba Android 9?

Nejlepší odpověď
Arne1

Ne. OS Android musí být modifikovaný na konkrétní hardware. Pokud to neudělá výrobce, tak je ještě šance že bude existovat neoficielní ROM. Ale ani ten komunita neudržuje neomezeně dlouho.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… bez patřičných znalostí, jen od boku, z fleku řeknu, že NE …

anonym

  1. Komplikovaně, se ztrátou záruky a nejistým výsledkem ANO díky custom rom, custom bootloaderu a rootování.
  2. Uživatelsky jednoduše NE, a to z toho důvodu že nové verze androida sice prvotně vydává firma google, ale pro konkrétní telefony je musí adaptovat a vybavit patřičnými ovladači a modifikovanými aplikacemi pro konkrétní hardware sám výrobce a to pár měsíců trvá. Každému z výrobců to trvá jinak dlouho a navíc výrobci se zavazují udržovat operační systém svých telefonů aktuální jen po dobu cca 2 let, pak už na to kašlou.
  3. výjimkou jsou pak telefony označené Android ONE ty se vyznačují tím, že mají čístý operační systém nezávislý na výrobci a nedotčený úpravami výrobce a tak jej může google aktualizovat téměř okamžitě, zde máte přehled telefonů které do této skupiny s okamžitými aktualizacemi patří: https://www.an­droid.com/one/