quentos

Lze koupit zpáteční jízdenku do stanice, která pouze leží na trase mezi výchozí a cílovou stanicí?

Chystám se za tři týdny na víkend vlakem do Litoměřic. Je to sice poměrně daleko (cca 150 km), nicméně vymyslel jsem v rámci cenové výhodnosti následující scénář:
Zpáteční jízdenka Trutnov (výchozí st.) – Nymburk (leží na trase, přestupní stanice). V Nymburce zakoupit zpáteční jízdenku Nymburk – Litoměřice, popřípadě Praha – Litoměřice, s tím, že (v obou případech) v Praze přespím. Co myslíte, lze to, nebo to ČD bude vnímat jako podfuk? Jde o to, že mi to průvodčí odcvakne do Nymburka a v Nymburce mě nejspíš uvidí pokračovat dál ;{)>
Doplňuji:
právě že ano, je to po finanční stránce nejvýhodnější scénář. Jinak bych to nevymýšlel ;{)>

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Dokonce ve své domovské stanici lze koupit jízdenku kamkoli a kdekoli.
Takže pokud jsi z Trutnova, volil bych v Trutnově koupit takto:
Trutnov-Nymburk a zpět
Nymburk-Litoměřice a zpět
Pokud tě průvodčí uvidí, je to jeho věc, jelikož se prokážeš druhou jízdenkou, která na té trase platí. Zde kvalifikace nehraje roli.
Dokonce pokud víš, že o dovolené budeš třeba v Brně, můžeš si již nyní na ten určitý den koupit jízdenku v Trutnově z brna do Břeclavi a zpět.

Pokud by se zdálo výhodné koupit jízdenku po částech, můžeš v nástupní stanici (Trutnov) koupit jízdenky na celou trasu tak, že koupíš zpáteční mezi jednotlivými stanicemi.

Neznám stanice, tak napíšu jen čísla:
Trutnov-1–2–3–4–5-Praha
Koupíš vše v Trutnově
Trutnov-2
2–3
3–4
4-Praha
A pojedeš jedním vlakem a pokaždé ukížeš stejnému průvodčímu jízdenku.

Další odpovědi
člověk

FINANČNĚ SE TO NEVYPLATÍ,TAK PROČ
zkoušel jsem to spočítat,dcvacet korun,hurá bude jedno pívo,ale zase může přijít nekvalifikovaný průvodčí........