Avatar uživatele
quentos

Lze koupit zpáteční jízdenku do stanice, která pouze leží na trase mezi výchozí a cílovou stanicí?

Chystám se za tři týdny na víkend vlakem do Litoměřic. Je to sice poměrně daleko (cca 150 km), nicméně vymyslel jsem v rámci cenové výhodnosti následující scénář:
Zpáteční jízdenka Trutnov (výchozí st.) – Nymburk (leží na trase, přestupní stanice). V Nymburce zakoupit zpáteční jízdenku Nymburk – Litoměřice, popřípadě Praha – Litoměřice, s tím, že (v obou případech) v Praze přespím. Co myslíte, lze to, nebo to ČD bude vnímat jako podfuk? Jde o to, že mi to průvodčí odcvakne do Nymburka a v Nymburce mě nejspíš uvidí pokračovat dál ;{)>
Doplňuji:
právě že ano, je to po finanční stránce nejvýhodnější scénář. Jinak bych to nevymýšlel ;{)>

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? fortin, anonym před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Dokonce ve své domovské stanici lze koupit jízdenku kamkoli a kdekoli.
Takže pokud jsi z Trutnova, volil bych v Trutnově koupit takto:
Trutnov-Nymburk a zpět
Nymburk-Litoměřice a zpět
Pokud tě průvodčí uvidí, je to jeho věc, jelikož se prokážeš druhou jízdenkou, která na té trase platí. Zde kvalifikace nehraje roli.
Dokonce pokud víš, že o dovolené budeš třeba v Brně, můžeš si již nyní na ten určitý den koupit jízdenku v Trutnově z brna do Břeclavi a zpět.

Pokud by se zdálo výhodné koupit jízdenku po částech, můžeš v nástupní stanici (Trutnov) koupit jízdenky na celou trasu tak, že koupíš zpáteční mezi jednotlivými stanicemi.

Neznám stanice, tak napíšu jen čísla:
Trutnov-1–2–3–4–5-Praha
Koupíš vše v Trutnově
Trutnov-2
2–3
3–4
4-Praha
A pojedeš jedním vlakem a pokaždé ukížeš stejnému průvodčímu jízdenku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
člověk

FINANČNĚ SE TO NEVYPLATÍ,TAK PROČ
zkoušel jsem to spočítat,dcvacet korun,hurá bude jedno pívo,ale zase může přijít nekvalifikovaný průvodčí........

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek