uccello

Lze koupit tento dům bez rizika?

Vyhlídli jsne si rodinný dům v jedné nejmenované obci a na katastru jsme zjistili, že současní majitelé jsou v exekuci. Konkrétně je tam vypsáno toto:
Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti
Rozhodnutí o úpadku (§ 136 odst. 1 insolvenčního zákona) – „jméno majitele“
Zahájení exekuce – „jméno majitele“
Zástavní právo exekutorské podle § 69a exekučního řádu
Zástavní právo smluvní
Dům je v prodeji přes realitní kancelář. V případě, že bych dům koupil, existuje nějaké riziko spojené s předchozími majiteli nebo můžu být v klidu? Děkuji

Nejlepší odpověď
autacek

Vzhledem k tomu, že je vlastník v úpadku, prodávajícím bude insolvenční správce. Teoreticky je to nejméně riziková možnost jak koupit nemovitost, vzhledem k tomu, že jsi však tajemný jak hrad v Karpatech a rozumíš tomu jak koza petrželi, zrovna tak lehce se můžeš stát obětí podvodu.

Další odpovědi
Drap

Záleží na smlouvě s realitní kanceláří. Při těchto věcech je vždy možné nějaké riziko. Bez rizika nejde koupit ani rohlík.

ivzez

Ano, i takový dům lze koupit bez rizika.
Chce to ale vědět, s kým máte jednat, což
z Vašeho tajuplného popisu nelze zjistit.

Najděte si majitele na webu Justice.cz.
Tam najdete dokumenty, které se vztahují k insolvenci,
a v jakém stádiu nyní insovenční řízení je.

Doporučila bych spojit se s insolvenčním správcem
(i toho zjistíte na webu Jistice).

Jde-li o insolvenci, může insolvenční správce někdy nechat majetek
prodat dlužníka → obvykle se tak získá více peněz, než např. dražbou (insolvence může skončit dříve).

Ale pokud v tom nejste zběhlí, najděte si
radši někoho, kdo Vás v jednání zastoupí.

nyjono

Záleží na realitní kanceláři.
Možná přebírá odpovědnost za celý ořevod a prodej.
Jde také o to, kdo je věřitelem.
Jsou zde nějaké lhůty, někdy se překrývají. Aby bylo vše vyřešené.

cukrar

Kdo prodává dům? Majitelé to být nemůžou, jedině exekutor.

Hlada

Bydlí tam majitelé?
Jestli ano, tak v žádném případě nekupovat!!!
Jestli ne, tak jednejte přímo s exekutorem. Rozhodně nedejte na žádné jednání s realitkou.
Pro málo informací nelze přesněji odpovědět.