Avatar uživatele
nyjono

Lze koupit menší vzduchový kompresor s malými nároky na údržbu?

Foukáme jím často vzduch.
Můj původní hodně starý komoresor nedávno dosloužil. Jen jsme občas vypustili kondenzovanou vodu a jinak nic. Nebylo potřeba ani dolévat olej.
Náš nový potřebuje dolít olej na promazání často a také vody se v něm kondenzuje mnohem víc.
Jak to je možné?
Hobby to není, je to moje živobytí, ale příslušná kategorie jaksi není.
Dík.

Zajímavá 0 před 1964 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Mno.. tak pokud jde o živobytí, chtělo to poohlédnout se po konpresoru profesionálním, s vysoušečem na vstupní straně a automatickým odlučovačem na výstupní straně kompresoru. Kondenzace vznikne stlačením nevysušeného vzduchu a jeho opětovným roztažením. Tím roztažením klesne mj. tlak a teplota a tím zkondenzuje vlkost obsažená ve vzduchu. To mazání je taky problém. Vlhkost a mastnota ve vzduchu z kompresoru v některých aplikacích způsobuje problémy. Takový vzduch použít na čištění, stříkání barvy, nebo mastný vzduch do pneumatiky taky není zrovna dobrá věc (mastnota pryž narušuje). Naproti tomu vlhkost způsobje korozi pneu nářadí a vzduch se naopak musí přimazávat. Pro tyhle nejrůznější účely existují nejrůznější přídavky na výstupní stranu kompresorů, další vysoušeče, odlučovače, přimazávače…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Existují i bezúdržbové kompresory. Podařilo se mi najít třeba tohle: https://www.ma­ll.cz/kompreso­ry/stanley-kompresor-bezudrzbovy-hy-2271012

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

Edison, dík. Byl tam pracovník z Orlíku, říkal, že odlučovače odlučují vodu pouze jako vedlejší proces, nejsou určeny a ani se nic nevyrábí, co by vlhkost eliminovalo. To mě trápí míň, než to časté dolévání oleje.
Je tak špatný přístup a i na měrku je dost špatně vidět.

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No… to musel být teda „odborník na slovo vzatý“… Ještě… co je to za kompresor? Pístový, lopatkový…?

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Dík za kontakt. Zítra tam zavolám.

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tile sestavujou kompresory od malejch, přes velký průmyslový, až po trolejbusy… Takže o tlakovzduchu toho vědi opravdu hodně. Sice nevim, jak pístový, ale ty lopatkový jsou tichoučký… skvělý… Šroubovicový neznám. Ale jistě poradí i o tý přípravě vzduchu, výstupu a podobně. Ten chlápek je hodně akční. Dodávaj po celý Evropě.

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

Dvoupístový. A Orlík tu má pouze tuto prodejnu s tímto jedním zaměstnancem.
Ale vypadalo to, že ví 🙂

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek