Avatar uživatele
dust8

Lze kosu určenou pro leváky upravit tak, aby byla pro praváky?

Inspirace otázky: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuje-kosa-urcena-pro-levaky

Zajímavá 0 před 1801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Popravdě jsem kosu pro leváka (obrácenou) ještě neviděl a o její existenci bych snad i pochyboval… Nelze síct ve smíšené skupině („levé“ a „pravé“ kosy nastřídačku) – i když samozřejmě s trochou snahy se to zorganizovat dá.

Pokud tedy vůbec nějaká obrácená kosa existuje, pak odpověď je NE.
Nebo pokud chceš tak tedy ANO, pokud tu kosu přetavíš a vyrobíš znovu 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mp2

Víš, je to jenom taková fáma, že leváci dělají všechno levou.. I když první ránu bych dával vždy levačkou přímáka.. Ale spíš proto, že to nikdo nečeká..

Pokud by byla kosa pro levky, tak spíš ta strunová..

Ale k otazce..
Samozřejmé by to šlo..
Podívej se na kosu.. Musíš předělat čepel a ty držadla předělat na druhou stranu..
Ale nékdy je ta… Násada nebo jak to nazvat… Tal vytvarovaná, že je to skoro až nesmysl…

Vyplatí se spíš rovnou vyrobit novou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Musel bys mít úplně jinou kosu i KOSIŠTĚ. Ale nemyslím, že by to bylo nutný. Jak někdo zmiňuje trunovku… případně křoviňák… ty jsou symetrický.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ne. Tvar kosy to neumožňuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Já jsem levák a v pohodě používám kosu pro praváky, jinou jsem ani neviděl

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

V případě tradiční dřevěné kosy, kde je ten ocelový kus nasazen na čep ve tvaru čtverce nebo obdélníku to není problém. Držadlo se dá taky přetočit. Sundat a nasadit o 180 st. A máš „levou“. Nebo se pletu? Jasně s těmi modernějšími nefunkčními a celokovovými kosami to moc nejde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Keplere, kosa není dřevěná, to co je dřevěné je kosiště. A kosa je vyrobena tak, že otočit nelze. Až budeš zase chtít radit, tak jen o tom co znáš.

před 1801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Keplere, mýlíš se. Tvar kosy sice umožňí ji nasadit na kosiště obráceně… Ale budeš mít úplně obrácenou kosu, její prohnutí a lem na tupé straně taky bude směrem dolu, nikoli nahoru a to by se s kosou prakticky nedalo kosit. 1. by prohnutí způsobovalo zapichování do země a 2. ten obrácený lem by bránil plynulému klouzání…

před 1801 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek