Boy 13

Lze kopírovat digitální data (obrázky, videa) jakkoli neomezeně a ve stejné kvalitě?

Když vyfotím fotku ve formátu jpg. , která bude mít velikost např. 1,24 MB, tak lze ji neomezeně kopírovat do PC na USB flash disk, paměťové karty, CD a to i několik kopií po sobě? Bude stále ta fotka mít původní velikost 1,24 MB a úplně tu stejnou kvalitu (jas, sytost, umístění megapixelů) jako na ,,začátku" ? Díky.

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, pokud to sám nezměníš.

Další odpovědi
anonym

Pokud soubor uskutečněn kopíruješ, například pomocí obecného správce souborů, tak skutečně nedochází k žádné změně kvality a kopie je naprosto identická jako originál, bez ohledu na to kolikátá kopie to je. Něco úplně jiného se ale děje když fotku otevřeš v grafickém editoru (GIMP, Photoshop,atp.) a znovu ji uložíš jako jpeg, grafický editor totiž při uložení fotografie znovu uplatní ztrátový algoritmus a nedostatky grafiky se sčítají s každým dalším takovýmto uložením.

anonym

Z toho důvodu je vhodné při práci s grafikou používat až do posledního kroku formát neztratový (png například) a do ztrátového exportovat až nakonec a pouze jednou, aby se chyby v obraze nehromadily. Pokud totiž ztrátový jpeg znovu exportujete jako jpeg stane se to že nový soubor bude nejen mene kvalitní ale bude i větší protože jpeg algoritmus při dalším uložení už považuje chyby vzniklé předchozím uložením za detaily v obraze, které musí zachovat a tím míra zkreslení postupně narůstá.