Avatar uživatele
Kepler

Lze ještě sehnat kompletní stavebnice pro realizaci audio zesilovače?

Takové, které by dokázal sestavit i takový antitalent a ne-bastlíř, jako jsem já? Za socíku jsem si v DOSSu (prodejna Svazarmu) koupil stavebnici zesilovače Transiwatt, který jsem používal dlouhá léta a byl spolehlivý. Stála 1500 Kčs a měla parametry neporovnatelně lepší, než jakýkoliv Hi-fi zesilovač v obchodě, který měl sice pěknou dřevěnou skříňku, ale byl nejmíň 2× tak dražší. Bohužel jsem o něj přišel a tak už vlastním během 3 let v pořadí už třetí zesák (té nejlevnější třídy) a všechny jsem musel reklamovat, nebo mají různé nedostatky, jsou to prostě nespolehlivé šunty. Na e-shopech jsem našel jen dílčí komponenty, ale žádnou kompletní stavebnici. Jde mi jen o ozvučení malé místnosti – vstupy z TV a PC.

https://pixaba­y.com/cs/photos/ze­silova%C4%8D-di-kasen-amplifier-655577/

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1597 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Keplere, oceňuji tvoji touhu bastlit, ale… Dokud nenapíšeš něco bližšího k požadavkům na ten zesik (alespoň výstupní výkon a počet kanálů > stereo/2.1/5.1, případně impedanci kvůli stávající bednám atd.), tak jediná odpověď je „hledej šmudlo“! Nejlépe na Aliexpressu, zadej „low frequency amplifier kit“. ;) :)

A popřemýšlej, jestli to nejde třebas „nějak jinak“ – spolehlivé, vysocekvalitní zesiky a slušně výkonné mají stará autorádia (tzv. „klikotoče“ – co motaly ještě audiokazety), třeba takové Blaupunkty dnes pořídíš za 2 stovky (bo to nikdo nechce, kazety jsou out). ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Zde se pokochej:
https://search­.seznam.cz/?q=nf+ze­silova%C4%8De+st­avebnice+modu­ly&oq=Stavebni­ce+zesilova%C4%8D&aq=­4&sourceid=szn-HP&thru=sug&su=kc
Stavebnice existují. Dost různých stavenic zesilovačů a jiných ptákovin jsem viděl letos na mezinárodním srazu radioamatérů v Holicích. Bohužel si nepamatuji firmu, která s nimi obchoduje, protože mě to až tak nezajímalo. Myslím, že obsahovaly plošňák, součástky, ale ne mechaniku – panel, skříňku,…
Není to ale pro antitalenty a trumpety. Musíš umět alespoň dobře pájet, rozeznat součástky, rozlišit vývody, atd. Myslet si, že je to úplná brnkačka, tak to tedy není. I nf. zesilovače dokážou pěkně potrápit s bručením, nežádoucími vazbami,
a dalšími překvápkami, se kterými člověk nepočítá. Avšak můžeš mít i štěstí, že tě to nepotká. Kdo si to někdy vícekrát zkusil, ví svoje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

GME, GES, nějaké ty levnější, přes google vidím nějaké hezké elektronkové za cca 5000 (2×25W)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

orwell: no, to je právě ono, odmítám cokoliv bastlit a potřeboval bych komplet skládačku vč. pixly a mechaniky. Ten Transiwat obsahoval vše a stačilo jen spájet svazky vodičů s předoživenými deskami – plošňáky. Návod byl polopatický a vše mi fungovalo hned na poprvé a nikdy jinak…:-))

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Hm, tak to jsi měl docela kliku. Ale Transiwatt byla tehdy známá a dost povedená konstrukce. Tuším, že byl uveden v časopisu Hudba a zvuk, který byl ve srovnání s AR docela seriózním zdrojem informací a nepřispívali do něj blbci. Já jsem tedy Transiwatta neměl a trápil jsem se s různými konstrukcemi dle AR i vlastními. Ale zase jsem se při tom nabíjení si držky něco naučil (tedy snad).

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

alien: požadavky mám jasné, jde mi o to, zda se vůbec ještě dají pořídit stavebnice pro blbce. Hledal jsem hledal, ale nenašel. S Aliexpresem nekomunikuju, nikdy jsem na něm nebyl. Ale s tím starým autorádiem jsi mi nasadil brouka do řepy. Akorát bych musel k tomu pořídit adaptér na 12 V. No, kdyby to mělo bass, treble, balance, tak by to šlo.

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hlavně počítej, že ten „adaptér“ bude muset mít NĚJAKÝ výkon. Ono 4 x40 W na výstupu chce svoje. (Ale ty nejlacinější [přesto dostatečně kvalitní] dávaly snad jen kolem 4×25–30W, myslím. Čongononame klikotoče i méně.)
A s basama, výškama, balancem i faderem (a u těch „lepších“ i dalšími vychytávkami) můžeš počítat na 100%, o tom žádná.

před 1597 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika