Phil

Lze jako civilista studovat obor „kriminalistika a další forenzní disciplíny“ na Policejní akademii ČR?

Na různých serverech uvádějí různé informace, někde že to možné je, jinde, že není. Chci se tedy zeptat vás, jestli netušíte, jak tomu je? Na vlastních stránkách ( www.polac.cz ) je u oboru doslova napsáno „-v kombinované formě
výhradně pro kriminalistické techniky, experty, pracovníky Kriminalistického ústavu Praha, odborů kriminalistické techniky a expertíz, policejní komisaře pověřené vyšetřováním, vyšetřovatele HZS a příslušníky pověřených orgánů Vojenské policie.“ O prezenční formě studia tam není řeč.

Znamenalo by to tedy, že musím nejdříve k policii a až poté se hlásit na VŠ?

EDIT: Píší, že je to i v prezenční formě studia, o které se zde nezmiňují. Znamenalo by to, že kombinovaná forma je POUZE pro příslušníky, ale prezenční pro kohokoli. To mě zajímá a to je to, čemu nerozumím.

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud je na webu školy uvedeno, že daný obor je VÝHRADNĚ pro kriminalistické techniky, experty, pracovníky Kriminalistického ústavu Praha, odborů kriminalistické techniky a expertíz, policejní komisaře pověřené vyšetřováním, vyšetřovatele HZS a příslušníky pověřených orgánů Vojenské policie, tak tomu rozumím tak, že je VÝHRADNĚ pro kriminalistické techniky, experty, pracovníky Kriminalistického ústavu Praha, odborů kriminalistické techniky a expertíz, policejní komisaře pověřené vyšetřováním, vyšetřovatele HZS a příslušníky pověřených orgánů Vojenské policie.

Čemu nerozumíš?

Pokud potřebuješ opravdu zasvěcenou odpověď ohledně studia na libovolné VŠ, stále platí má univerzální rada – kontaktuj studijní oddělení.

Phil

Emefej: TO, čemu nerozumím je fakt, že toto studium probíhá i v prezenční formě studia a zde je uvedeno „v kombinované formě“. Chápu, že pro příslušníky PČR je to nutné při zaměstnání, ale prostě se o prezenční formě nezmiňují, i když mají hned nad tímto uvedeno, že funguje v obou případech.