Mirdas

Lze informace z černých skříněk v letadlech zfalšovat ?

Uvažuje se o jejich využití i jinde a ne jen v letadlech ?

Odpovědi
Tony69Man

Asi ano všelijakýma programovýma upravama.

anonym

Nepoznatelně záznam zfalšovat nelze (podle info, které mám – z webu).
A kde jinde bys je chtěl používat? – podobná záznamová zařízení se používají i při monitoringu např. ´háklivých´ průmyslových zařízení – jen není obvykle potřeba, aby byla tak odolná vůči přetížení (požáru…).

setapouch

Je to hromada šifrovaných záznamů, z toho vyplývají možnosti – nejjednodušší je, aby výrobce vydal upravený report o záznamech.

led

Je rozdiel medzi záznamom a informáciou
Elektronické záznamy v čiernych (v skutočnosti oranžových) skrinkách v lietadlách pri hodnotení dávajú informácie o spôsobe práce jednotlivých zariadení lietadla a rozhovoroch pilotov v kabíne a s letovými dispečermi.
Sfalšovať ide aj záznamy aj informácie. Najčastejšie sa však falšujú informácie, napríklad vynechaním informácie o časti záznamu, či v médiách nedostatočnou verziou informácie o zázname z čiernej skrinky.
Čierne skrinky sú napríklad aj v niektorých osobných automobiloch vyššej triedy.
Doplňuji:
Napríklad akási „čierna skrinka“ funguje aj v operačnom systéme windows, kde dáta zapisuje do napríklad do registrov, cookies, či špeciálneho súboru o hláseniách závad systému.

cukrar

Informace nelze zfalšovat, ale jejich vyhodnocení určitě..
Příklad záznam uvede, že letí ve výšce 10 000m. Interpret může sdělit něco jiného..aůe proč by to dělal?