ŽivotJeSrand

Lze doplatit zdravotní pojištění dodatečně?

Ne, že bych měl ten problém, ale třeba bezdáci neplatí zdravotní. Naskáče jim pěkný dluh, ale pokud ho budou chtít doplatit dodatečně, jde to? A jsou nějaké sankce?

Nejlepší odpověď
gecco

Jde to – a jo, jsou sankce…

Další odpovědi
Drap

Lze po dohodě s pojišťovnou.

Kepler

Bezďáci sice pojištění neplatí, ale platí to ÚP, pokud jsou na něm registrovaní.
Dluh lze samozřejmě doplatit dodatečně, lze se domluvit na splátkách a dokonce je možné v OPODSTATNĚNÝCH případech požádat o prominutí sankcí. A taky jim bývá vyhověno.

Hans51

Sankce jsou, jde to. V případě Vašich bezdomovců jsou však sankce krátké, těžko jim něco vezmete, takže i exekuce jsou zbytečné.