Rohlik

Lze dokoupením set-top-boxu k nové TV nahrávat jiný program, než který sleduji?

Chci nahrávat jiný program, než který zrovna sleduji a proto by mne zajímalo, zda dokoupením set-top-boxu, lze tento problém vyřešit. Takhle bych měl 1 tuner v TV a druhý v STB.
PS: Jedná se mi o sledování a nahrávání programů skrz DVB-T.
Doplňuji:
Jde mi o nahrávání na USB flash paměť. Ať už teda skrz STB nebo TV.

Nejlepší odpověď
Jikra

Záleží na na tom na co chceš nahrávat. Jestli na DVD/HDD recorder nebo flashku nebo externí HDD. Jestli DVD/HDD rec. tak tuner je v recorderu.
Jestli na flashku nebo externí HDD tak musíš dokoupit STB.
Doplňuji:
Jestli nemáš TV která ma dva tunery (a to asi určitě nemá) tak musíš jít do STB. Těch je na trhu spousta a musíš si vybrat jaký ti vyhovuje. Např.:
http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=settop+box+s+US­B&min=&max=&o=3

Další odpovědi
MK44

V principu ano. Jen je třeba, aby zařízení měla shodné typy audiovizuálních vstupů a výstupů.

Zdrojový signál (např. z antény) je třeba rozvést rozbočkou (tj. paralelně) na vstup televizoru a na vstup settopboxu. Některá zařízení mají loop (smyčku), která rozbočku nahradí.

Settopbox musí mít jednak výstup na televizor (s ním kompatibilní) a jednak výstup na záznamové zařízení (rovněž kompatibilní). Některá záznamová zařízení, DVD recordery, mají už přijímač (receiver) v sobě – pak settopbox netřeba, už je v recorderu.

Nahrávat a sledovat pak lze například: Přepneme televizor na vstup ze settopboxu. Na settopboxu nastavíme žádaný kanál. Když začne žádaný pořad, spustíme záznamové zařízení.

Potom přepneme televizor na přímý vstup z antény. Pak můžeme na televizoru přepínat programy dle libosti – jen si nesplést dálkové ovladače 😉

www

Ano, lze to. Je ale potřeba patřičně rozdělit signál z antény. Více ti poradí přímo v prodejně.

Rohlik

Díky moc všem.

Jikra

Samozřejmě, že nemusíš nic řešit nějakou rozbočkou. Signál vedeš do STB a z něj přes Scart do TV. Vše řešíš přes dálkové ovládače obou přístrojů a AV vstupu TV.