Avatar uživatele
Toruk

Lze dobíjet lichý počet tužkových baterek?

V čelové svítilně mám 3 tužkové baterky. Nabíječka má 2 světelné indikátory, když do ní vložím 3 baterky, bliká jen indikátor na té půlce, kde jsou 2 baterky, tam kde je baterka 1 světýlko nesvítí. Z toho odvozuji, že se dobíjí pouze sudý počet- je to tak? Tuším, že by bylo špatně do svítilny vložit 3 baterky, z nichž jedna je vybitá- je to tak? Dá se dobíjet lichý počet, nebo ne??
Doplňuji:
Tak už jsem to vyřešil bez toho abych musel kupovat novou nabíječku: tužkové monočlánky ze svítilny jsou sice 3, ale původně jsem koupil sadu čtyř- nových. Takže jsem dobil 2, našel jsem ten jeden nepoužitý a přidal jej k těm 2 nybitým a teď je to OK. Až tyto 3 vybiju, budu mít vybité 4, takže je nabiju všechny najednou a pak to půjde od znovu. Ale máte pravdu, že je lepší nabíječka, která nabíjí nezávisle a člověk se s tím nemusí trápit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Toruk

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kablik, HOMER, rynek878, anonym před 4621 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tak jak píše arygnoc . Pořídit si nabíječku která nabíjí každý aku zvlášť.
Pak můžete nabíjet třeba jenom jeden aku.
Osobně jiné nabíječky nepoužívám. Neboť jedině takto dojde k úplnému nabití a 100% využití kapacity každého AKU. V té dvojici to nabití ovlivňuje a je řídící vždy ten článek s menší kapacitou. A rozdíly v kapacitách u jednotlivých článků existují.

Odvozujete správně. Levnější nabíječky nabíjí většinou po dvojicích najednou. Takže jeden aku nenabijete.

Ten cenový rozdíl v těch nabíječkách zase není tak propastný .
Doplňuji:
Solidní kombinace. Pak že to nejde vyřešit.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

záleží na nabíječce.
většinou ne, ale jsou takové, kde lze dobíjet i 1 baterii.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Podle mne ne – buď 2 nebo 4.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

Jediná možnost asi je koupit si ještě další tři nabíjecí baterky (nejlépe stejné) a vždy je nabíjet až po vybití obou trojic..
Doplňuji:
..A nebo si koupit takovou nabíječku jak píše mosoj a arygnoc..
Trochu jsem se díval a něco jsem o nabíječkách našel:
http://www.me­gapixel.cz/jak-vybrat-nabijecku
http://www.srov­nanicen.cz/q/Mi­kroprocesorem%20ri­zena%20nabijec­ka%20baterii/
..Každopádně jsem díky tvé otázce zase o něco chytřejší.

Upravil/a: HOMER

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

ja mam nabijecku na dve baterky a dobiji jednu v pohode, takze asipodle toho, comate za nabijecku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Záleží na nabíječce. Nepíšete, co máte za typ. Indikátory nejsou uspořádané jednotně, takže se na otázku nedá odpovědět. Podívejte se do manuálu nebo po nabití akumulárory vyzkoušejte žárovkovou zkoušečkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek