orestez

Lze do vanad chromium vyřezat závit v dílně?

Odpovědi
Eduart

Pokud bude závitník z něčeho tvrdšího tak by to teoreticky jít mělo. Ono i těch chrom-vanadových ocelí je více typů dle obsahu legujících prvků a prokalitelnosti a vyžíhání. Pro přesnou odpověď by bylo potřeba znát celé označení materiálu jak závitníku tak obráběného materiálu a podívat se do tabulek na tvrdosti.

Zdendoslav

Ano, lze. Předpokladem je správně vyvrtaná díra. A potom správný závitník. Strojní, s povlakem. TiCN, TiAlN