Hammy

Lze do kritéria funkce v Excelu zapsat jiný operátor než „=“?

Např. když máme ve sloupci A pod sebou různá čísla a chceme spočítat, v kolika z nich se nachází číslo 3. Použijeme tedy funkci =COUNTIF(A:A; 3), kde A:A je oblast a 3 je podmínka které se buňka v oblasti musí rovnat. Ale.

Lze to ale udělat obráceně? Např. když chci spočítat všechny buňky, které se nerovnají 3.
Pak mě napadlo např. =COUNTIF(A:A; A:A <> 3), což je samozřejmě chybný zápis. Nebo v případě kdybychom chtěli všechny čísla, která jsou např. větší/menší než 3 atd.

Nejlepší odpověď
Alesh

konkrétně v tebou uvedeném případě, to lze udělat, ale musíš to dát do uvozovek a bez opakování odkazu na oblast, která je již uvedena v prvním atributu:
=COUNTIF(A:A;„<>3“)