Complex

Lze do jogurtu namíchat jak chia semínka tak i sezamová semínka a třeba i mák, aby to byla vitamínová bomba?

Nejlepší odpověď
Malvína

Můžeš si tam namíchat co chceš. Ale všeho s mírou. Chia semínka obzvlášť. Jinak muže dojít k zácpě. Já si do bílého jogurtu zamíchám trošku hořké pomerančové marmelády.

Další odpovědi
marci1

Stejně jako „Malvína“ doporučuji opatrně s chia semínky. Mají povzbuzující účinky (nejíst před spaním) a snižují krevní tlak (ti co mají nízký krevní tlak-opatrně). 🙂

Arne1

S mákem opatrně, pokud ti hrozí namátková kontrola na drogy.

aliendrone

Popravdě je pyrotechnika jedním z mých koníčků, ale z jogurtů a semínek sestavit bombu bych zvládl pouze jednu speciální – nech to pořádně na Slunci v teple prokvasit, pak zkonzumuj a čekej, až ti to roztrhá střeva. ;) :D :D

EKSOT123

Nevím, kolik vitamínů je v samotném jogurtu, asi jde spíš o ty prospěšné bakterie.
Zde je něco o jogurtu, třeba zmínka o možnosti ho dělat i z nepasteri­zovaného mléka, nebo zmínka o mléku z histidinem vs. prolinem. http://zivakul­tura.cz/2012/12/­jogurt/
Nějaký čas jsem pracoval u jakési vegetariánské komunity a na snídani byl každodenně takovýto pokrm: Našrotovala se trocha obilí,uvařila kaše, ke kaši se přidával domácí jogurt (ten se sice někdy 100% nepovedl, ale v té směsi to bylo dobré) s ovocem (hrozny, jahody, třešně a všechny možné plody), nebo alespoň džem. Kupodivu to bylo chutné, levné a ani dlouhodobě se to nepřejedlo. Zároveň určitě bohaté na minerály i vitamíny. Někdy se místo pšenice použily jáhly. Všelijaká další semínka, jak píšeš, ale hlavně len a slunečnice, se přidávala spíš do chleba.