Avatar uživatele
teresta

lze do jističů zn.Moeller zavést přívod zespoda nebo pouze zezhora?

děkuji za odpovědi
Doplňuji:
díky, nevim jak odpovědět na odpovědi vlastních otázek :/ no nic tak takhle. asi mám divný elektrikáře, ale nemám prachy na firmu..no nic jističe mám nohama vzhůru a chci to dát jak jsem to měla čili normálně jenže ten umělec co mi to obrátil asi ustříhal dráty, tak tady ten další elektrikář si nebyl jistý zda ten přívod lze dát zespoda mělo by to být zezhora tak jsem to zjišťovala, ale pro sychr se ptám ještě tady..tak jestli jsem pochopila dobře tak ten umělec co mi to obrátil mohl klidně nechat jističe jak mají být, ale mohl pouze prohdit lištu jak tam jsou ty dráty a ten přívod nechat dole nebo zase blbě..kd\bych měla nervy jdu na elektrkářku páč to není možný..se tý revize nedočkám asi mě jebne

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4173 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Většinou je jedno z které strany se dá přívod. Je potřeba se podívat na katalogové listy co za podmínky výrobce daného zařízení uvádí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Michale přívod nemohu zdůvodňovat přívodem střídavého proudu, ale konstrukcí zhášecí komůrky. V tomto případě ses trefil. U EATONU obou řad je to jedno, protože mají oboustrannou zhášecí komůrku.

Sevos – raději rady nedávej.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Ve většině rozváděčů je přívod z hora. Pokud jsou krátké dráty dají se na svorce nastavit. Jističe se instalují podle pokynů výrobce. Zapnuto nahoru vypnuto dolů aby nedošlo k úrazu když někdo nezná tu hrůzu co ti tam ten umnělec spáchal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

To je snad už jedno kudy se proud zavede střídavý proud je chhvíli jde chvíli jedním směrem a chvíli druhým směrem.

Hlavně nesmí být jistič naležato z mechanických důvodů nebo "vzhůru nohama nebo viset v luchtě. protože obsahuje mechanické části

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

V žádném případě vzhůru nohama, přívod na lichá čísla nahoru.dolů odvod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

U nových jističů-takové ty šedivé je to jedno, ale musí být namontován správně, tedy nahoře zapnutý, dole vypnutý.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Väčšinou je na ističi malá značka – šipka smerujúca do kruhu – je to značka vstupu
ak smeruje von z kruhu – výstup.

před 4173 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
teresta

m kolečko a dvě šipky viz odkaz http://www.elektro-malinsky.cz/fot­ky15120/fotos/_vyr_4PL­7_1.jpg

před 4173 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

1 vstup
2 výstup

před 4173 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek