autacek

Lze dnes ještě někoho ne/záměrně nakazit cizím počítačovým virem a jaké za to hrozí tresty?

Odpovědi
Dochy

Ne, nikoho nelze nakazit počítačovým virem. Lze nakazit něčí počítač. pokud to nebylo úmyslně a nebylo to ani neoprávněné užití toho počítače, tak za to podle mně ani nehrozí žádný trest. Pokud šlo např. o služební počítač, pak je otázka zda nebyl porušen nějaký firemní předpis…

ivzez

Jistě.
Trestní sazby neznám.

jurasekcz

Kdokoliv se připojí k mému notebooku tak jich chytí tak 60 typů. ESET mi nepomohl a abych to zničil musím nemilosrdně formátovat :( a to se mi nechce :D trocha humoru :D

anonym

samozřejmě velmi záleží na detailech. Pokud byste chtěl takto nakazit například linuxový počítač s ubuntu systémem, troufám si řiči že je to prakticky nemožné, podobné je to u systému apple MacOS (ostatně také založeném na *nixu). Na windows počítačích je to už podstatně jednodušší a teoreticky možné, přesto ale vám v tom budou zřejmě zkoušet s nejistou úspěšností bránit antivirové programy. Pokud si vir napíšete sám, tak uspějete stoprocentne, protoze takovy vir nebude antivirovy program znat a bez protestu ho ochotne spusti bez varovani.