RadimRychly

Lze dlouhodobě používanou lednici zn. Electrolux na delší dobu odstavit?

Odpovědi
www

Samozřejmě, že lze.
Problém je pouze v tom, že zařízení, které třeba již několik let přesluhuje, nemusí po dlouhé odstávce vlivem opotřebení, koroze ap. znovu naskočit.
Zkušenost

anonym

Bez ohledu na značku – pokud bude v suchu, nikoli v mraze a s otevřenýma dveřma, dohromady nic se jí nestane. Jen – těsnění dveří natři tenkou vrstvou oleje, nejlíp silikonového – ať zbytečně nezteří.

elektrikář

Vymýt, vytřít ošetřit gumové těsnění nechat vyschnout a nechat otevřené větrat. Mně se stalo že po roční odstávce unikl chladicí plyn.Opravář mi řekl kup novou staré lednice se nevyplatí opravovat. Nová lednice má automatické odmrazování a 5 x tak velký mrazák.Má menší spotřebu a nerámusí.

RadimRychly

Lednice je cca 3 roky stará! Takže postačí nechat dveře od lednice otevřené, nakonzertovat těsnění a nesmí zmrznout. No, to možná bude problém, neboť jsem lednici zatím nechal v garáži. Odstavenou ji hodlám nechat cca 1 rok!