_136

Lze dát zaměstnanci výpověď, pokud nenosí předepsané pracovní oblečení?

Nejlepší odpověď
led

Ano.
Ukážem vám krajné prípady na vašu všeobecnú otázku.
„Predstavte si policajta, alebo vojaka. ktorý odmietne nosiť predpísané pracovné oblečenie.“ Ako pracovné oblečenie v uvedenom prípade chápem uniformu.
Lze dát tomuto zaměstnanci výpověď, pokud nenosí předepsané pracovní oblečení?
Ak vaša práca vyžaduje predpísané pracovné, alebo ochranné oblečenie ste počas výkonu práce povinný toto oblečenie nosiť.
Nemýľte si pojem pracovné oblečenie s pojmom ochranné oblečenie.
Napríklad banka má u pracovníka pre styk so zákazníkom predpísané pracovné oblečenie: sako, biela košeľa, kravata, v tom prípade toto pri práci musíte nosiť, aj keď sa vám nechce.
Zvárač má predpísané ochranné oblečenie montérky, helmu, rukavice a pevné boty… toto ochranné oblečenie ste povinný použiť pri práci aj letnej páľave
Pokiaľ nespĺňate podmienky pre zmluvne dohodnutú prácu, je možné s vami v zmysle zákonných ustanovení a zákonného postupu pracovný pomer ukončiť.

PS. prosím pracovných právnikov o správnu definíciu, tohto problému v oblasti pracovného práva ČR

Další odpovědi
ivzez

Zaměstnance neplnícího pokyny zaměstnavatele lze samozřejmě propustit.
Bez nároku na odstupné!

Problematika je širší, nebudu ji zde rozebírat.