dudu

Lze cokoliv namítat proti údajné zprávě papeže Františka?

Hodinky za 3000 € ukazují stejný čas jako hodinky za 30 €
Do peněženky za 300 EUR se vejde stejná částka jako do peněženky za 30 EUR.
Osamělost v domě 70 m2 je stejná jako v domě v pow. 300 m2.
Zda cestujete první třídou nebo ekonomikou; na té třídě nezáleží, jestli letadlo spadne.
Doufám, že si uvědomíte, že důležité je, když máte přátele, bratry a sestry, se kterými se můžete bavit, smát se a zpívat, štěstí je pravda.

Pět nesporných skutečností štěstí:
1-Nevzdělávejte své děti, aby byly bohaté, vzdělávejte je, aby byly šťastné, aby viděli hodnotu věcí, ne jejich cenu.
2-Jezte jídlo, jako by to byl lék, jinak budete muset brát léky, jako by to bylo jídlo.
3-Osoba, která tě miluje, tě nikdy neopustí. I když existuje 100 důvodů, proč skončit, najde si důvod, proč zůstat.
4-Je velký rozdíl mezi člověkem a člověkem. Je špatné, že to chápe jen málo lidí.
5-Byl jsi milován, když ses narodil a budeš milován po smrti. Co mezi nimi je na vás.

Nejlepší doktoři na světě jsou sluneční světlo, odpočinek, cvičení, strava, sebevědomí a… přátelé.
Udržujte je ve všech fázích života a užívejte si zdravý život.
Pro člověka je to těžké – nežádá o narození, nemůže žít a nechce zemřít!
Nejlepším dárkem, který můžete někomu dát, je váš čas; snažte se ujistit, aby byl dán vaší rodině nebo příteli.
Zdroj: e-mail od přátel., podpis údajně „papež František“.

Nejlepší odpověď
Kelt

No moc bych za to nedal, že káže vodu a pije víno. A o všem se dá polemizovat.

Další odpovědi
Kepler

Asi se nic namítat nedá, ale lepší je zabít se v Bugatti Chiron, než na mopedu. Je to bezesporu okázalejší.

Drap

nejde, ale kritici se jistě i tak najdou.

Edison

Tohle nemáš z vlastní hlavy. Netuším o jakou zprávu jako jde. Zase chyběj zdroje. Takže blábol mající hodnotu zprávy agentury JPP…

df

Ať se papež zeptá 100 lidí, jestli by chtěli žít v luxusu, nebo skromně. Ale on se nemusí ptát, on to ví moc dobře.

Ametyst

Je mi podezřelé, ze by byl pro papeže velký rozdíl mezi člověkem a člověkem, když právě on stírá a popírá rozdíly mezi všemi.

zjentek

Ježíši a co bys chtěl asi tak namítat, vždyť je to PAPEŽ!

Pepa25

Co? Je to vymyšlené … Přeposílání těchto líbilých pseudomouder je populární už desítky let. Sympatické je aspoň to, že si to nehraje na řetězový dopis („přepošli 10 dalším lidem nebo ti umře kočička“).

dudu

ad Edison: jsem zvědav jakým moudrem trumfneš tento výrok:
Nouzový stav = válečný stav. Když spadl za války barák, hospoda, divadlo....... tak dostal každý hov.. a musel se z toho vyhrabat sám jak uměl. A ti ostatní se museli umět o sebe postarat sami, aby přežili. Tak nechápu, proč by ti ostatní měli platit ze svých peněz nějaké ztráty jiných, které nezavinili.
Stát se stará ( a stará se velmi dobře) aby to každý ustál. Kdo není blbý tak to vidí.
A každý pořádný hospodář má nějakou finanční rezervu a nejede na doraz.
A pokud ji prolyžoval, proslunil, prožral a nemá ani floka, tak je to jenom jeho problém a nevím proč bych se mu já měl skládat na nějakou jeho ztrátu. V nouzovém stavu se přežívá a netvoří se zisky. A pokud to neumíte, tak to podnikání zabalte. Na dálnici chybějí pracovní síly pořád. Tam je výplata jistá.
Autor: údajně ministr zdravotnictví.

zjentek

Df: sto skromných by se v pohodě našlo.

dudu

Mě osobně zaujala tato rada:
„Jezte jídlo, jako by to byl lék, jinak budete muset brát léky, jako by to bylo jídlo“. Škoda, že jsem se jí už od mládí neřídil.

zjentek

No tak ty jsi tuším začal sám sebe řídit trocha pozdě všeobecně, jak vidno>> https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokazali-jste-nekdy-zmenit-sami-sebe …ale na druhou stranu, lepší pozdě, než později. Když to pomůže… ?

dudu

Svatá slova. Škoda, že i ty se nepoučíš…

zjentek

Podobný životní přístup (soc. postoj, chceš-li) mě zcela minul. Jakýkoli „podvědomý protest“ proti společnosti vlastně ničemu nepomůže a je fakt, že zdraví (nic jiného bez něj nemáme) skutečně podlomí, byť by byl veden čistě psychicky, tzn. holé trápení a trucování bez jejich dalšího prokládání návykovými omamnými látkami. Ovšem s nimi to organizmus odsere na 100%, tam není co řešit a výsledky pak JASNĚ HOVOŘÍ.

Ametyst

Dudu: To řekl Hipokratés. Dodnes mě udivuje, jak naše technologická medicína jede podle zásady, že máme zvlášť trávicí soustavu na jídlo a zvlášť na léky, hlavně aby silidi nespojili a nevzpomněli na Hipokrata: prostě jsme vetřelci! 🙂

dudu

Určitě sis povšiml, že moje otázka obsahuje slůvko „údajně“.
Díky za informaci.

Edison

Týýýjo… objev hodný Nobelovky!! 😁