Lze, či bude možné užít Syndrom cizího přízvuku úmyslně?

Bude někdy možné úmyslně dosáhnout změny jazyka a přízvuku? Popř. dokonce přitom zachovat původní jazyk? Něco jako „operace na změnu jazyka“? :)

Odpovědi
arygnoc

samozrejme, bude to možné okamžite po tom, ako sa vyrieši implantácia prepínača na jazyk (zatiaľ sa nevedia dohodnúť, či má byť na čele alebo na jazyku).

podobne nie je vo vedeckej komunite ani rovnaký názor na prízvuk, pretože swahilčina s moravským prízvukom sa podobá vietkončine s arabským prízvukom – navrhuje sa switch, ale opäť je problém s jeho lokáciou (pravé alebo ľavé zápästie, objavili sa dokonca i návrhy implantácie na chrbát, ale to neprešlo, lebo tam sa plánuje prepínač power [on/off], aby sa dali bbci vypnúť i inou osobou).

nie je dokonca ani vyriešené, ako sa bude postupovať pri svojvoľnom získavaní prízvuku v tom ktorom jazyku a regióne (zvažuje sa trestnosť používania prízvuku získaného inak ako implantáciou).

vcelku nie je ani vyriešená otázka cien jazykov (materinský a jeden ďalší zadarmo, situácia nie je vyriešená u klonov a krížencov človeka s inými druhmi či mimozemšťanmi).

musíme čakať, kým sa vedecká komunita dohodne.
no čo už.

;-Q