annas

Lze brát jako novoroční předsevzetí slova Máhatmy Gándího: "Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu?”

Zroj: Tajenka křížovky z přílohy Víkend MF Dnes z 29. 12. 2018.

1. Není třeba si uvědomit, že

„úspěch v životě – to je vlastně rovnice: A = X + Y + Z. X znamená práce a Y fair play. A co Z? Z znamená držet jazyk za zuby?“ – A. Einstein

2. „někdy ti jeden den na novém místě dá víc než deset let života doma?“

3. "lze žít jako horkovzdušný balón: zahodit vše, co nepotřebujeme a vznášet se nad zemí.

4. "je škoda, že jediní lidé, kteří by dokázali úspěšně řídit národní hospodářství, sedí v hospodě u piva?! – Milan Růžička

ad 1 – https://citaty­.net/citaty/5998-albert-einstein-uspech-v-zivote-to-je-vlastne-rovnice-a-x-
ad 2 a 3 – https://happy­mag.cz/citaty/30-skvelych-motivacnich-a-inspirativnich-citatu/ – u tohoto zdroje nejsou autoři uvedeni

ad 4 – http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/04/28/12/41/new-year-3357197_960_720.jpg

Stále platí, že nejdůležitější věci v životě nejsou věci?

Nejlepší odpověď
Kepler

Gándí může mít pravdu, ale nemusí. Jestli se něčeho bojíme, většinou víme proč a obavy jsou zpravidla oprávněné. Na druhé straně někdy obavy přeceňujeme a všechno dobře dopadne. Myslím, že je to známkou odpovědného přístupu.

Další odpovědi
Drap

Určitě. Jsou jisté věci kterých se bojíme, nechce se nám do nich. Pokud však nezačneme, nikdy nemůžeme dokončit.

1. Z může být celá řada věcí a velmi variabilní proměnná. Může to být nápad, částečně i materiální možnosti, jisté zkušenosti, um, ale také trochu příslovečného štěstí.
2.Souhlasím. Nikdy nevíme co nás může někde potkat. Nápad, příležitost, nové seznámení atd.
3.Krásná představa. V dnešní přecivilizované společnosti už to neni dost dobře dlouhodobě možné.
4.Je to škoda. V hospodě jsou všechny politické a společenské problémy daleko jednodušší a jejich řešení bývá tak snadné a jednoduché.

aliendrone

Přijde mi zajímavé, že kdekdo mluví o strachu „něco udělat“. Z vlastní životní praxe to vnímám jinak – nejtěžší je se k tomu dokopat! Jakmile „se to rozjede“, tak obvykle na nějaké strachy NENÍ čas. Jestli to ZASE nebude tím, že jsem ALIENDRONE! :)

ad 1 – Kéž by to bylo TAK jednoduché! :D :D :D
ad 2 – Ano, s tím se dá souhlasit.
ad 3 – Ovšem že LZE! Jiná otázka je, JAK DLOUHO to vydrží! :)
ad 4 – Upřímně? Myslím si, že lidé. kteří by OPRADVU dokázali úspěšně řídit národní hospodářství obvykle nesedí u piva v hospodě, ale spíš mnohem častěji ve vězení! ;) :D :D

Anikitos

Postavení se strachu a obavám je pro člověka cesta k zbavení se těch strachů, ale nemusí to být nutně cesta k úspěchu. I když, co jiného by se dalo pokládat za úspěch než zbavení se strachu?

  1. Jo, může to tak být. Ale to samo o sobě ještě samozřejmě nestačí, člověk potřebuje mít další faktory, které mu pomůžou k úspěchu.
  2. To je samozřejmé! Vždycky jde o sbírání zkušeností, poznávání nového a po/učení se. Navíc, když se na to podíváme z jiného světla, tak 10 let života doma působí tak, že to ani není život, ale spíš jen přežívání; zkrátka holá existence…
  3. Jde, ale připomíná to spíš člověka, který se dívá do oblak, al nehledí na to, co má pod nohama – snílek. Stejně tak pokud se balön zbaví všecho, co nepotřebuje, nemůže navěky létat v oblacích. Dojde mu palivo, narazí do něčeho, když si nedá pozor atd.
  4. To si vůbec nemyslím. Když se na to budeme dívat takhle – jakože „ti schopní by mohli být schopní, ale nenejsou jimi, protože..” Tak by schopní nikdy být nemohli, protože to zkrátka nedokážou, ať už jsou jejich důvody jakékoli (lenost, lhostejnost, znechucení – to je fuk). Nebyli by úspěšní, protože nedokáží překonat ani takové „malé“ překážky…

To je jako se vymlouvat pořád na něco a pořád si na něco stěžovat (jen ne sami na sebe). „Můj život je tak mizerný,:

  1. protože jsem se narodil do chudé rodiny
  2. protože mě matka opustila
  3. protože jsem přišel o práci
  4. protože jsem nikdy neměl čas.”

Každý dostane stejnou příležitost života — záleží jen na něm, jak ho prožije.
„Pokud se člověk narodí chudý, není to jeho chyba. Pokud chudý zemře, to už jeho chyba je.”

Bohatsví člověka je především v duši.

BTW někdo, kdo pořád sedí u piva místo toho, aby dokázal něco změnit, i kdyby mohl, tak nedokáže nic. Někdo takový by prostě nedokázal úspěšně řídit nic (…když nedokáže řídit ani sám sebe).