Velbloud

Luxování počítače

Náš počítač je zaplněnej prachem. Ovšem nelze ho vyluxovat, protože je chránět záruční pěčetí bránící v jeho otevření. Otevřením tedy přijdu o záruku a opravy budu hradit ze své kapsy. Lze ho vyluxovat bez přetržení pečetě?

Nejlepší odpověď
anonym

nelze … aby to mělo smysl bylo by skutečně nutné ho otevřít – (odsunout levou bočnici) … totiž nejzanesenější bude pasivní chladič procesoru který má smysl profouknout. Podobně i pasivní chladič grafické karty.

Můžete zkusit alespoň vysát prach ze zdroje ke kterému je ze zadu snadný přístup – alespoň to.

poučení pro příště .. kupovat počítačtak aby byla záruka na KAZDOU JEDNU komponentu zvlast (tsbohemia.cz napriklad)

Další odpovědi
Gollumek.88

záruční pečeť je fakt příšernej nesmysl. Pokud si člověk koupí krabici, která se zapráší a nemá možnost ho kvůli tomu vyčistit protože když to neudělá tak se mu tam dřív nebo později něco spálí…

Většinou jediná možnost bývá odvézt to do autorizovaného servisu, kde oni tu plombu sundaj vyluxujou. Ale věřim tomu, že si za to naúčtujou. Nebála bych se toho, respektive zavolala bych na podporu produktu a chtěla bych vědět jak to vyčistit aniž bych musela do servisu.

Luxem to stejně nevyčistíš, nejlepší na vyfoukání pc je stlačený vzduch, najdeš ho v každym obchodě zabývajícím se PC, cena cca 100kč, vyfouká krásně prach odevšud, a není šance poškodit komponenty. Oni to koneckonců v tom servisu udělají stejně, akorát si naúčtujou peníze za práci ačkoli je to bude stát 5 min času.

Bumbes

Nechal bych si ho vyluxovat (vyfoukat) v rámci záruční opravy. Jako závadu bych uvedl, že se při plném výkonu přehřívá a vypíná. Budou mít řeči o umístění PC, ale nesmí se člověk nechat oblbnout, pokud mají závaznou pečeť na šroubu, tak ať luxují!