nelka1995

Lumia 520, nebo galaxy trend plus

Nechala bych si poradit s vyberem , ktery z techto dvou si vybrat doposud jsem mela pouze android mobily, takze vubec nevim, jak jsou na to wp. Poprosila bych o nejaky nazor na tyto dvatelefony, zkusenosti, cokoliv co by mi usnadnilo rozhodnuti. Predem dikx 😉

Nejlepší odpověď
Bedy

Nokia Lumia je nejprodávanější Windows Phone telefon – o tom něco vypovídá – kvalitní dílenské zpracování, vyladěný operační systém, slušná výdrž baterie (takové ty tři dny vydrží při běžném používání) a samozřejmě dnes už slušný počet aplikací a her. Jediné, co bych vytknul, je absence blesku u fotoaparátu. Stále – za 3 tisíce snad lepšího telefonu neexistuje. Výborná volba.

Samsung Galaxy Trend je na tom papírově podobně jako Nokia Lumia 520, v reálu však to žádná sláva není – stačí nainstalovat pár aplikací/her a telefon se citelně zpomalí, do toho připočtěte nutnost mít nainstalovaný antivir (Android je nejnapadanější operační systém, 97% všech útoků právě cílí na něj) a výkon jde dolů. Z hlediska bezpečnosti Android není vůbec spolehlivý.

Za mě rozhodně Nokia Lumia 520.

P.S.: blesk26: To se nemůžete divit, telefon střední třídy (Lumia 520) nenabídne to, co high-end telefon (Samsung Ativ S).

Další odpovědi
blesk26

Po zkušenostech s několika Androidími telefony a tablety říkám: „Androida už nikdy!“ … a nebo když už, tak jedině googlem posvěcené zařízení, ty celkem fungují, ale je to o jiných investicích. Kombinace neoficiálního zařízení s androidem je vražedná, nadává na to časem snad každý.

Já jsem si asi před půl rokem pořídil Samsung Ativ S s WP8 a nemůžu si vynachválit. Prakticky nic mi tam nechybí, aplikace jsou dostupné prakticky na všechno (není pravda, že nejsou, jak se říká … není jich na všechno dvacet, ale jsou), suprově na tom funguje office a synchronizace se skydrive a je to krásně svižné a jednoduché na ovládání.

520 jsem měl párkrát v ruce, není to tak rychlé jako Ativ, ale rozhodně je to stále svižné a svižné by to na rozdíl od Androidu i mělo zůstat. Takže jednoznačně doporučuji tu 520. Neznám člověka, co by si pořídil WP a nebyl spokojený.

Majkl95

Mám Nokia Lumia 520 :) mrtě spokojenost :D neseká se, baterka vydrží, plno her aplikací ;) určitě dej na radu Bedy mě taky pomohl s výběrem :)