plebs

Losovačka na lékaře / zubaře / má zrod v historii nebo je to novota?

Proběhlo tiskem toto nádherné řešení v 21 století, začal ten systém za Rakouska Uherska za tatíčka Masaryka, za Německa, při budování socialismu v normalizaci nebo později.

Odpovědi
Drap

Nepamatuji se na žádný takovýto případ podobného řešení. Také jsme nikdy neměli o lékaře, zubaře a podobné profese takovou nouzi jako v těchto dobách. Na druhé straně to hodnotím jako vhodné, spravedlivé řešení. Žádné předbíhání, žádná protekce. Neni to však v povinnostech obcí, ale je to povinnost státu a zdravotních pojišťoven. Nabubřelý stát, s nabubřelou byrokracií to ovšem nedokáže zvládnout.

marci1

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=losov%C3%A1n%C­3%AD-na-lekare-zubare&rlz=1C1GC­EA_enCZ988CZ988&s­xsrf=ALiCzsZgXz6Y­ozh3zzFcfbrBOG­2OgA58jg%3A167­0419963750&ei=-5WQY5esLYq-xc8Pue-huAI&ved=0ahU­KEwjXlcKkz-f7AhUKX_EDHbl3CCcQ4dUD­CA8&oq=losov%C3%A1n%C­3%AD-na-lekare-zubare&gs_lcp=Cg­xnd3Mtd2l6LXNlcnAQ­DDIHCAAQHhCiB­DIFCAAQogQyBQgA­EKIEMgUIABCiB­DIFCAAQogQ6CggA­EEcQ1gQQsANKBAh­BGABKBAhGGABQggpYq­CJgozRoAXABeA­CAAacBiAHvBpI­BAzEuNpgBAKABAc­gBCMABAQ&scli­ent=gws-wiz-serp
Bohužel je to problém současnosti. Je to ostuda našeho zdravotnictví a „ponížení“ pacientů. Starší zubaři odešli do důchodu a mladí zubaři otevírají "salóny stomatologické péče (bez účasti zdr. pojišťoven: tedy vše platit), které však opravdu nejsou pro každého. 20.000,– Kč za transpl. 1 zub? 😐

plebs

Drap také je nejlepší losovačka na př. Karlovarská ta neměla chybu.

Filip84

Neuvádíš zdroj, bez toho tu ta otázka nemá místo.

plebs

Filip omlouvám se již si to přesně nepamatuje jel jsem Jeseníky a v putice jsem četl Bruntálský denník 28/11 a tam bylo mimo jiné, – před poloklinikou byl stánek kde se vyzvedl formulář vyplnil a odevzdal a poté ze dvou tisíců zájemců bude uspokojena polovina na pořádek a budoucí losovačku dohlížel senátor pravděpodobně / Václavec omlouvám příp. za zkomoleninu / za ANO. Doufám, že při losovačce bude dohlížet Notář anebo někdo z pětikoalice nejlépe Ministr zdravotnictví.