Pomelo74

Lomené výrazy

Prosím vás,moc vás prosím,
neznáte nějakou DOBROU stránku ,kde je POLOPATĚ vysvětlené,jak se počítají lomené výrazy.Já už tady nad tím hodinu brečim,protože nic nechápu a nikdo mi není ochoten to vysvětlit.Prosím vás najděte mi dobrou stránku nebo mi to vysvětlete takto virtuálně nebo jak se to říká :)Prosím,je to životně důležitý…
Doplňuji:
Děkuju Vám,hlavně Mosojovi.Už jsem to snad pochopila :))
Je hezké vědět,že když sem napíšu jakoukoliv otázku určitě někdo odpoví.Mám vás tady všech ráda :)

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. Je třeba vědět co je jmenovatel a čitatel.
  2. Lomený výraz je naznačené dělení – na př.

1/2 je stejné jako 1:2.

3. Násobení zlomků je je násobení čitatelů a jmenovatelů.

4. Dělení zlomkem je násobení jeho převrácenou hodnotou.

5. Sečítání a odečítání je třeba dělat přes společného jmenovatele.

6. Umocňování zlomku je umocňování čitatele a jmenovatele – totéž odmocňování.

Těchto pár jednoduchých pravidel si stačí zapamatovat a je to vyřešeno.
Doplňuji:
Pomelo74: Moc děkuji. Je radost pomáhat slušným a snaživým, nikoliv ukňouraným.
Ať se ti moc daří a klidně se zase obrať o pomoc. Někdo Ti zde určitě pomůže.

Další odpovědi
hanulka11

http://www.mat­web.cz/lomene-vyrazy

http://www.uci­tel.net/matema­tika/lomene-vyrazy

bolak

Nahoď sem příklad, napiš čemu nerozumíš. (třeba v diskuzi)
Když to stihneš do začátku ligy mistrů, tak ti to vysvětlím.