Já...

Litujete dnes vašeho rozhodnutí v loňských Volbách do Parlamentu ČR,ať už jste volili (toho či onoho) či nevolili vůbec?

Nejlepší odpověď
anonym

bylo by docela fajn kdyby v odpovědích zaznělo proč své volby litujete. To by byla asi užitečnější informace.

Svého rozhodnutí v jakýchkoliv volbách totiž nelze po čase nelitovat, takže to nepřekvapí, je jedno jestli se bavíme o minulých, předminulých nebo všech budoucích volbách do parlamentu … tu „správnou“ politickou partaj nikdy nezvolíte. A pokud náhodou ano, nebude mít dostatečný mandát ani čas něco zlepšit. Makroekonomika je běh na hodně dlouhou trať a za jedno volební období ji stihne jakákoliv partaj jen pokazit, nebo pokazí pověst sama sobě protože své kroky neumí jednoduše vysvětlovat.

na druhou stranu pravdou je, že náš stát žije na dluh, a to dluh opravdu obrovský. Divím se že už nenaběhl exekutor a nezabavil cele ceske drahy, karluv most i prazsky hrad. Šetřit se musí, zkráka nelze dávat peníze v požadovaném množství všem a neustále beztrestně zvyšovat dluh. Na této vládě se mi líbí alespoň to, že si tuhle skutečnost uvědomuje. Věc kterou si uvědomuje každý při správě svých rodinných financí si vláda uvědomuje pouze při velmi vzácné konstelaci hvězd. Kroky které se podnikají ke snížení deficitu jsou bolestivé a na mnoha místech jsou to přímo přešlapy do louže, ale stále lepší jakýsi pokus o zodpovědný přístup k financím než přístup „po nás potopa s širokým úsměvem na tváři“, který by nejspíše uplatnila marketingová mašinerie ČSSD … protože jejich voliče prostě vyrovnaný rozpočet nezajímá, tak proč by se tím měli zabývat oni. Pár laciných gest, spoustu peněz na sociální výdaje a čssd splnila svůj program, víc ke štěstí a udržení voličů nepotřebuje.

///

barbakane, http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/en/5/54/Cz­echoslovak_Com­munist_Party_-_1_Maj.jpg 🙂

Další odpovědi
dědapetr

Nelituji, protože ať je tam kdokoli stojí to za starou belu,nic pro ty obyčejné lidi.

SajmonModer

Bylo mi 19, takže jsem si chtěl zkusit volit a volil jsem ODS a ano lituji toho, radši jsem se měl o tuhle zkušenost ochudit! :)

anonym

Já nelituji. Jako vždy jsem volil KSČM a nebudu jiný! Jediná demokratická strana které důvěřuji! A teď mne třeba ukamenujte!

Pro ge0rge: Odpovím zítra,proto že musím do práce,aby mě někdo z nezaměstnaných nevyštípal z místa.

tom004

Mohu klidně říci,že své volby nelituji. A protože volit „bratry v triku“, ČSSD a KSČM, je pro mne vyloučené,moc na výběr už není. V posledních volbách jsem volil VV,před tím vždy ODS. Jak se zatím ukazuje,moc jsem to nevylepšil. Možná jsem se opět spletl,ale litovat toho,jak jsem se rozhodl, nebudu. A jenom k „demokratické KSČM“,jsou úplně stejní jako ve 48 roce. Nasadili ochranné mimikry, a čekají na vhodnou příležitost si ten 48 (nebo 68), zopakovat.

mosoj

Nedávno zde padla otázka proč se zase vylezlo se zákazem Komunistické strany.
Ano jednou to lidem při volbách dojde a zkusí to. Proto by bylo třeba komunisty zakázat, ale pak by to nebyla ta demokracie kterou se kdekdo ohání.
Komunisty jsem zažil od dětství a tak teprve nyní mohu porovnávat. Z toho bahna které je, byli ti komunisti nejlepší a kdyby se to bývalo podařilo v roce 1968 … ale to je kdyby.
Já svojí volby nelituji, volil jsem levici.
Lituji pouze toho, že strašně moc lidí naletělo na účelově vytvořené TOP .

A pro ty co nepamatují, připomínam heslo z roku 1968 " Kdo nekrade aspoň hodinu, okrádá svou rodinu " . Tak se nedivte, že to vypadá v politice a v podnikání tak jak to vypadá.
Lidské seběvědomí se postupně přeměnilo ve zlodějnu a pokrytectví.

Pro ge0rge :

Pokud naším vzorem bude stát který má žití na dluh jako svoji základní finanční politiku tak to jiné nebude.Podotýkám, že na úkor celého světa.
Jasně, že se musí šetřit, ale ne krást. A po roce 1989 ( víte vůbec něco o tom co se tehdy dělo) se zlodějně dala zelená. Soudruzi z federálu to nazvali nutostí na několik let zhasnout světla, což přeloženo do lidštiny znamená zavřít oči nad zlodějnou a to ne kdejakou !!. A pak následovaly kdejaké jako privatizace a prostý člověk jenom zíral a zírá. Bohužel tehdy ještě věřil.

Takové pohádky, žití na úkor budoucnosti, nám obyčejným lidem nepředhazujte. Jedinej kdo žije na úkor budoucnosti jsou ti různí dnes miliardáři !!! a podobnej spolek, kteří ke svému majetku nepřišli svojí prací ale podvody. Kdyby se totiž snažili podnikat , tak nekrachlo tolik továren a lidi by měli práci.

Fuj to jsem se rozpovídal a ještě o takovém svrabu.

soudek

Já volil malou stranu, takže nelituji, ono však nebylo skoro jako vždy koho volit, KSČM=demokratická strana?(stačí 50.léta=skutečná hrůza a prakticky promlčená, dneska je KSČM dobrej strašák na lidi, asi proto ji nezakázali), ODS a ČSSD už zklamali několikrát(podvody, koalice…atd), TOP 09 to je podle mě bič na chudé(spolu s ODS) a mediální a billboardová masáž VV mě spíš odradila, velkou stranu jsem volil jen jednou a taky naposled