Pavel Pisar

Při dlouhodobé nemoci mi lékař vystavil lístek na peníze s datem 29/3, kdy nastupuji do nemocnice? Mohu lístek předat?

lístek na penize mam vystaveny 29,mohu ho odevzdat drive.marodim dlouhodobě tak jsem dostal listky na dva mesice. odevzdat lístekl odevzdat

Mam dotaz lekar mi vystavil listek na penize drive,ale na den vystaveni mam nastup do nemocnice,mohu listek odevzdat drive jak v datum vystaveni.

Odpovědi
Drap

Ano, můžeš

ivzez

Lepší by bylo lístek vložit do obálky a požádat někoho,
aby jej 29. března odeslal zaměstnavateli. Zaměstnavatel s ním
před uvedeným datem stejně nebude (ani nemůže) nic dělat.

Lékař by správně potvrzení o trvání pracovní neschopnosti (tzv. „lístek
na peníze“) neměl vystavit předem, protože v něm potvrzuje, že nemoc
k uvedenému datu stále/ještě trvá. Ovšem předem jen o odhad.

Dochy

OK annas, teď na Tebe reaguji, teď se do mně můžeš obout. Podle mně co editace to změna k horšímu (zatím vidím dvě). Nebylo by lepší, pokud už je třeba to editovat, se radši nejdřív zeptat tazatele?

jáára

Tak ten první dotaz jsem pochopil, i když mi to chvilku dalo.
Editace mi nevadí, raději vidím „lepší“ češtinu.

A za čárkou se dělá mezera. :)