annas

Liška, která čeká, až slepice spadne z hřadu, zůstane o hladu?

Platí toto přísloví i v dnešní době? Exituje jedno podobné. Vzpomenete si?
Doplňuji:
Doplnila bych Bez práce nejsou koláče. Kdo nepracuje, ať nejí.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Že by?: Tak dlouho chodíš se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Nebo
Pozdě bycha honit.

Pochopila jsem přísloví o lišce tak, že kdo čeká, tak se nedočká, proto by měl něco proto, aby nebyl o hladu (v tomto případě) něco udělat a nečekat, až mu jídlo spadne do chřtánu…

Takže mě ještě napadá: Bez práce nejsou koláče.

Další odpovědi
Bumbes

Kdo si počká, ten se dočká…
každá slepice jednou seskočí (nebo padne hlady)