Lucyfer

Liší se v něčem mužská a ženská manipulace? V parnterském vztahu, v sexualitě… Jak si podrobujeme jeden druhého?

Přijde mi, že hranice mezi manipulací a asi láskou, kdy jsme každý v té své energii a snažíme se fungovat harmonicky, doplňovat se, je dost tenká… Jestli ono to není tak, že dokud je ve vztahu sex, tak je to vlastně pořád jen o manipulaci…
Co dělají ženy a co muži, aby získali, co chtějí/potřebují ?

Odpovědi
ivzez

Vztah, ve kterém by si jeden podroboval druhého,
by nebyl v pořádku. Totéž platí pro manipulaci.
V pořádku je to, co vyhovuje oběma partnerům.

marci1

Myslím si, že dokud je ve vztahu hlavní sex, muži se snaží ženy „oslňovat“ svým zájmem, kupováním květin, zvaním na večeři, či tím, že se chovají šaramantně. Ženy zase tím, že muže oslňují svým zjevem, erotickým chováním ap.
Manipulaci chápu spíše tak, že jeden druhého potom, co získají přízeň partnera, jej „přinutí“ dělat to, co chce manipulant. Podrobovat bychom se nikdy neměli, máme svoji vůli, můžeme vést diskusi, můžeme se domluvit. Manipulovat nikdy, to je cesta do pekla. ☹

dubraro

IMHO je to příliš složité téma, než aby se dalo popsat v příspěvku. Zkus si sehnat knihu Eric Berne: Jak si lidé hrají.
Výňatek z popisu:
My všichni bez přestání hrajeme hry – sexuální hry se zástupci druhého pohlaví, manželské hry s našimi partnery, mocenské hry s našimi šéfy, soutěživé hry s našimi přáteli… Berne nás nechává porozumět tajným trikům a nevědomým manévrům, které jsou součástí našich důvěrných vztahů. Po přečtení knihy se všichni v nějaké hře poznáme a poznáme i naše partnery, rodiče, kolegy. Některé věci se změnily, tak jako doba, ale některé se nemění. Proto zůstává tato kniha i po letech stále aktuální a přínosná pro pochopení vztahů mezi lidmi a chování vlastní i ostatních.

Edison

Samozřejmě… Už proto, že mužský a ženský mozeg fungují naprosto odlišně.

moravan

Ženy mají v sobě hluboce zakořeněnou touhu ovládat, manipulovat s muži. Tím, jak jsou fyzicky slabší, tak to instinktivně dělají intrikařením.
„Dobře“ je to tehdy, když je „po jejím“.
Typické metody : předstíraná vlídnost nebo naopak smutek, vulgární „oděv“, šminky, nadsázka ve formulacích, atd.
Podrobnější odpověď by byla na knihu.