annas

Liší se pojmy zodiak a zvěrokruh?

Jaký je jejich význam?

Nejlepší odpověď
quentos

myslím si, že jde o synonyma; např. v angličtině se běžně užívá výraz „zodiac“ pro to, čemu se v češtině říká zvěrokruh. Jen první z uvedených je cizí slovo, zatímco druhé je jeho český protějšek. Jde o metodu předjímání vlastností lidí podle data jejich narození a související pozicí planet v okamžiku jejich narození. Více viz v odkaze

Zdroj: www.zverokruh­.cz/charakteris­tika-znameni.aspx

Další odpovědi
vagra

Význam by měl být stejný,jen dodám,že zodiak/z řeckého dzodiakos/,můžeme také přeložit jako „zvířetník“.
Ostatní-viz.Quentos.

GM

Zodiak a zvěrokruh je to samé. V astrologii platí geocentický systém, tzn. teoreticky, že znamení a světla obíhají kolem Země. Zvěrokruh se dělí na 12 domů, každému z nich přísluší l znamení – Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Ryby. Každé ze znamení má svou vůdčí planetu, do planet patří i Slunce, Luna a Pluto. Význam zvěrokruhu je podle obsazení planet v jednotlivých domech a podle ascendentu – bodu zrození.