Avatar uživatele
quentos

Liší se mořská sůl prodávaná v tuzemsku od té, která se prodává v přímořských státech? Pokud ano, jak?

Koupil jsem v přímoří mořskou sůl a zajímalo by mě, jestli to byl dobrý kup oproti tomu, co lze dostat v ČR běžně v krámě. Díky.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, independent před 2098 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Řekla bych, že ta prodávaná u nás
se liší jenom cenou → je dražší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Někdy mám „problém“ vybrat v obchodě mořskou sůl, aby nebyla obohacena jodem nedej bože fluorem :). To u té přímořské asi nehrozí.

Oblíbila jsem si sůl himalájskou (růžovou), střídám s mořskou.
https://www.ma­lachit-obchod.cz/cla­nek/slozeni-himalajske-soli.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Dělám si pravidelné výplachy nosu hypertonickým roztokem soli a konvičkou. Používám zásadně sůl bez přídatných látek. Dosud jsem používal mořskou sůl. Právě nyní jsem si koupil Himalájskou růžovou. Zatím jsem ji použil dvakrát, nicméně i při hypertonickém roztoku se mně jeví jako šetrnější než sůl mořská ještě čekám jaké budou účinky na sliznici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SamKnow

Ne, nějak se neliší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Některá se liší, některá ne. Tuším, že z Řecka se dováží přímo v originálních obalech, jiné si balí naše firmy z velkého balení samy. Levnější je ta u nás balená – původ je stejný.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

da ny: růžovou používám už léta, tak to teď budu mít jako Vy, budu ji s mořskou střídat… :{)>

před 2085 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek