quentos

Liší se mořská sůl prodávaná v tuzemsku od té, která se prodává v přímořských státech? Pokud ano, jak?

Koupil jsem v přímoří mořskou sůl a zajímalo by mě, jestli to byl dobrý kup oproti tomu, co lze dostat v ČR běžně v krámě. Díky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Řekla bych, že ta prodávaná u nás
se liší jenom cenou → je dražší.

Další odpovědi
da ny

Někdy mám „problém“ vybrat v obchodě mořskou sůl, aby nebyla obohacena jodem nedej bože fluorem :). To u té přímořské asi nehrozí.

Oblíbila jsem si sůl himalájskou (růžovou), střídám s mořskou.
https://www.ma­lachit-obchod.cz/cla­nek/slozeni-himalajske-soli.html

mosoj

Dělám si pravidelné výplachy nosu hypertonickým roztokem soli a konvičkou. Používám zásadně sůl bez přídatných látek. Dosud jsem používal mořskou sůl. Právě nyní jsem si koupil Himalájskou růžovou. Zatím jsem ji použil dvakrát, nicméně i při hypertonickém roztoku se mně jeví jako šetrnější než sůl mořská ještě čekám jaké budou účinky na sliznici.

SamKnow

Ne, nějak se neliší.

Arne1

Některá se liší, některá ne. Tuším, že z Řecka se dováží přímo v originálních obalech, jiné si balí naše firmy z velkého balení samy. Levnější je ta u nás balená – původ je stejný.

quentos

da ny: růžovou používám už léta, tak to teď budu mít jako Vy, budu ji s mořskou střídat… :{)>