MadQuaker

Lišejník v trávě ?

Zdravíčko, potřebuju poradit, v trávníku mi roste lišejník (ze shora je šedivý ze spoda bílý), a potřebuji se ho rychle zbavit, nejlépe tak aby tam už nikdy nerostl. Nevíte co je to za lišejník, případně jakým postřikem (jde o velkou plochu) se ho zbavit. Díky

Nejlepší odpověď
www

Na mechy a lišejníky lze použít třeba toto
www.drogeriemar­ket.cz/produk­t/5182/mechoz­rout-koncentrat-likvidator-mechu-a-lisejniku-1000-ml

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že to není lišejník, ale mech.
Prodává se na to přípravek, který růst eliminuje. Také pomáhá prořezávání a provzdušňování trávníků. Hlavně na jaře.

venkovan

Přerýt celý trávník, vylehčit půdu pískem, zasít nový trávník a potom pravidelně provzdušňovat

hippeace

nám ho vyzobávají slepice (5ks)stačí je na týden pustit na zahradu a máme anglický trávník
je to přírodní a ještě nám dávají krásně žlutá vejce :)