Chase

Linux na sd kartu

Známý má netbook s nějakou redukcí, která mu prý z SD karty udělá disk. Zajímá mě jestli je vůbec možné SD kartu použít místo disku aby na ní normálně při spuštění nabootoval Linux a v pohodě běžěl, ukládaly se data atd.
Pokud to jde, tak jak na to ?

Odpovědi
anonym

Není to problém – SD kartu připojíš jako disk (např. přes USB čtečku), nainstaluješ na ni OS – a je to. Jedině, co musí BIOS umožňovat, je boot z USB.
Další možnost je kartu přes ´redukci´ připojit přímo na SATA (v případě staršího rozhraní na PATA) řadič notesu (netbooku) – tedy namísto disku.