Kryšpín

Jak je možné, že lihoví mafiáni dostali daleko nižší trest než Petr Kramný?

Lihová mafie bří Březinů, pokud jsem zprávu nepřeslechl, byla způsobena škoda 25 miliard, k tomu sem tam úmrtí a poškození zdraví. Odměna od 9 do 13 let v českým skoro věznicích. Za domácí zabíjačku, co provedl Péťa pankáč, vyfasoval 28 let, chápu, že soudce má omezený výběr dle zákonů, ovšem není ta společenská nebezpečnost vyšší u metal mafie? Nevím, soused má názor – „nediv se, v parlamentu nemusí dodržovat zákoník práce, tudíž mohou bumbat v pracovní době a podle toho zákony a přílepky vypadají.“ Jak lze tento rozdíl hodnotit?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Odkud máš ty informace?

21. května 2014 vynesl krajský soud ve Zlíně nepravomocné rozsudky nad deseti obviněnými v hlavní větvi metanolové aféry: dva byli odsouzeni k doživotnímu vězení, zbylých osm k trestům od 8 do 21 let. 4. února 2015 potvrdil Vrchní soud v Olomouci doživotní tresty odnětí svobody pro Rudolfa Fiana a Tomáše Křepelu za namíchaní otravné směsi ethanolu a methanolu

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/1499730-michaci-metanolove-smesi-zustanou-ve-vezeni-na-dozivoti

Další odpovědi
Danina65

Vítej v Čechách

SickBreed

Já myslím, že je naprosto v pořádku že Kramný dostal vyšší trest. Zavraždil úkladně svoje dítě a dle mých měřítek neexistuje nic horšího. Ani kdyby člověk pro loupěžný motiv zabil sto lidí, nebude se mi tak moc hnusit. Nicméně ano, tresty pro lihové mafiány jsou díky těm úmrtím nízké, peníze vem čert. Zvlášť když se jedná o ušlou zlodějskou daň státu z drog.

Emefej

Dva hlavní lihaři dostali doživotí.

kodl67

Pleteš si pojem s průjmem!Kauza Březina a spol.vůbec nesouvisí s nějakými úmrtími otráveným alkoholem.Březinové „jen“ odrbali stát o cca 6 miliard kč tím že líh určený k výrobě alkoholu vyráběli z denatur.lihu,atd. různé podvody s lihem,lze to lehce dohledat na netu.K úmrtí nebo postižení lidí pijící pančovaný chlast došlo díky jiným lidem tzv.míchačům,kteří již bručí v base s násobnými tresty než Březík a spol.Je tam i doživotí.

UltraFan

Protože vražda je nejtěžší zločin. Ale ČR má zákony padlé na hlavu, kdy se do vězení muže dostat i člověk, který například při obraně svého majetku nebo syna omylem dotyčného zabije…