Avatar uživatele
kvikal

Lidské tělo

co způsobuje v lidském těle rudnutí, horkost, zrychlený tep a pocení rukou pokud se zrovna nejedná o fyzickou aktivitu ?? .. hormony ??, adrenalin ?? .. dá se toho nějak zbavit či zmírnit ??
Doplňuji:
myslím že v tom to nebude ... dobrá přiznávám že mi to je děje když jsem v kolektivu mužů ale to snad ještě neznamená že je miluji nebo že propadám nějakému chtíči ne ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4302 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Několik postřehů z citovaných stránek:
Proč člověk zrudne, je stále záhadou. Červenání je totiž jednou z mála tělesných změn, které jsou vyvolány přímo myslí.
Červenání vzniká z rozpaků před lidmi, nikdo nezčervená, když je sám. Často rudneme, když nás někdo z něčeho obviní nebo usvědčí.
Podle Darwina se pak červenání dědí, Freud zase tvrdil, že červenání je projevem potlačeného sexuálního vzrušení a strachu.

I pocení vyvolává emoční stres. Podívejte se na http://www.nutesi.tym.cz/…

Zrychlení tepu je normální reakcí organismu na zvýšenou fyzickou nebo emocionální zátěž - důsledek stresu. http://priznaky.vitalion.cz/…

Zřejmě Vaše problémy souvisejí s pracovním prostředím, s psychickou zátěží, stresem, hormonální nerovnováhou, nenaplněným vztahem. Měla byste se poradit s odborníkem, co kdyby tyto potíže byly příznakem nějaké choroby.

Zdroj: http://sip.denik.cz/zdravi/dok tor-sip-precetl-za-vas20090403 .html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kupkina

láska

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tělo se snaží vyrovnat se stresovou situací. Nadledvinky, adrenalin. . . . . Asi je tělu jedno, o co konkr. kráčí.Láska? Klidně. Stejně,obdobně zákl. instinkt-pud sebezáchovy.
Je víc alternativ.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek