kvikal

Lidské tělo

co způsobuje v lidském těle rudnutí, horkost, zrychlený tep a pocení rukou pokud se zrovna nejedná o fyzickou aktivitu ?? .. hormony ??, adrenalin ?? .. dá se toho nějak zbavit či zmírnit ??
Doplňuji:
myslím že v tom to nebude … dobrá přiznávám že mi to je děje když jsem v kolektivu mužů ale to snad ještě neznamená že je miluji nebo že propadám nějakému chtíči ne ?

Nejlepší odpověď
annas

Několik postřehů z citovaných stránek:
Proč člověk zrudne, je stále záhadou. Červenání je totiž jednou z mála tělesných změn, které jsou vyvolány přímo myslí.
Červenání vzniká z rozpaků před lidmi, nikdo nezčervená, když je sám. Často rudneme, když nás někdo z něčeho obviní nebo usvědčí.
Podle Darwina se pak červenání dědí, Freud zase tvrdil, že červenání je projevem potlačeného sexuálního vzrušení a strachu.

I pocení vyvolává emoční stres. Podívejte se na http://www.nu­tesi.tym.cz/in­dex.php?text=14-poceni

Zrychlení tepu je normální reakcí organismu na zvýšenou fyzickou nebo emocionální zátěž – důsledek stresu. http://prizna­ky.vitalion.cz/zrychle­ny-tep/

Zřejmě Vaše problémy souvisejí s pracovním prostředím, s psychickou zátěží, stresem, hormonální nerovnováhou, nenaplněným vztahem. Měla byste se poradit s odborníkem, co kdyby tyto potíže byly příznakem nějaké choroby.

Zdroj: http://sip.de­nik.cz/zdravi/dok­tor-sip-precetl-za-vas20090403.html

Další odpovědi
kupkina

láska

anonym

Tělo se snaží vyrovnat se stresovou situací.Nadled­vinky,adrenalin­..... Asi je tělu jedno, o co konkr. kráčí.Láska? Klidně. Stejně,obdobně zákl. instinkt-pud sebezáchovy.
Je víc alternativ.