Avatar uživatele
Mravenec

Lidské jídlo pro psa a má zuřivost. Je oprávněná ?

Zkrátka. Babička s dědou „ubytovávají“ mého psa. Má se to tak, že mu pořád a neustále dávají lidské jídlo, od sušenek po těstovinky, paštičky (majka apod.) a další hrůzy. Když se to vždy dozvím, zuřím, ale „starší“ generace si vždy myslí jak psu nedopřávají a jak se nemá. Rozumně to nejde, prosit taky ne, konec konců křikem také moc nezmůžu. Když čtu věci z netu že prostě NE lidskému jídlu, dávají oči v sloup. Dělám si zbytečné starosti ? Nebo je to oprávněné ? Jak prostě říct NE, když mě neposlouchají ?

Doplňuji : Téměř vše od stolu, támhle je to krapet polévky, pak zase pomázánka, sušenka s čokoládou ! Pak rohlíčk, chlebičky a další..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, Elk, redy, briketka10, zjentek, anonym, Agneta před 3138 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

chápu ..tyto problémy často ustupují až smrtí „ubytovávajících“ Možná by šlo dosáhnout změny vyvoláním určitého strachu, ale seš ochotnej dávat staroušům přesdržky?

..můžeš psa vycvičit, aby jedl jen od tebe- to jde ..kdybys viděla, co všechno jsem naučil jorkšíra, přestal bys důvěřovat ve fyziku, jak ji známe ..chce to ale obrnit se trpělivostí

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Já když odněkud přijdu, tak už čeká na rohlík. Jinak jsem s ním jedno tělo, jedna duše. Poslední sousto od stolu je jeho. Je to pesan v pohodě, ale že by mu to škodilo, ani náhodou. Čokoládu mu nedávám, ale tuhle mi sežral meloun. Zeleninu přímo zbožňuje. 🙂

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ptáč

Záleží v jakém smyslu. Když to pejskovi škodí, tak je zuřivost oprávněná. Lidské jídlo je jen pojem. Lidská voda, lidské zdroje, lidský hnůj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak proč ho tam dáváš ? Pořídíš si psa a necháš ho cizímu ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano, zuřivost je oprávněná.

Neměl byste ji však směřovat vůči „ubytovatelům“ Vašeho psa.
Zuřit byste měl na toho, kdo Vašeho psa ubytoval u lidí, kteří nejsou
ochotni „na stará kolena“ měnit své zvyky a plnit Vaše příkazy.

Ubytujte svého psa tam, kde budou akceptovat Vaše požadavky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zuříš na správném mistě,ale jednou za čas jen přihmuř oko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

rozčulujte sa na seba.- je to váš pes, starajte sa o neho vy.
je tozávätok, ak sa nedokážete byť zodpovedný, psa a nič, o čo sa musíte starať, si neporiaďujte.

😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

ano,hloupost lidí opravdu nezná mezí. Měl bys argumentovat tím,že pes prostě není odpadkový koš-to za prvý.
A za druhý-psí žaludek není uzpůsobený na lidská jídla-je úplně jiný. Nehledě na množství chemických dochucovadel ,éček apod.Nechápu jak někdo může polidšťovat psa nebo jiné zvíře,a to jakýmkoliv způsobem. Teta s babičkou si taky asi neočuchávají genitálie a neválejí se ve výkalech jako psi.Kup prarodičům psí granule nebo konzervu s tím at si na tom pošmáknou k obědu-tohle jim klidně řekni.

před 3138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mravenec

Ještě doplněk. Jedna z těch která nejvíc řvala když jsem se na to obořil byla teta… Která psa nikdy neměla, nikdy ho nepohladila a co víc, ani jí moc neznám…

před 3138 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek