Lidska duse je od slova duch ? 🙂 A je ? Nebo neni ? Je to vymysl ? ( dnes jsem nejaka duchovni ) 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
dědapetr

Duše (od dýchati, dech) je velmi široký a často neurčitý pojem, který původně znamená princip života, to, čím se živá bytost liší od mrtvoly. K tomu později přistupuje i představa duše jako jedinečné osobní identity, důležitá zejména v křesťanství. …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Duše

Další odpovědi
baghira

Je to obráceně: duch je od slova duše, je to duše, která nenalezla pokoje a teď tu bloudí a straší lidi.

Všeslovanské slovo duše souvisí s pojmy dýchání a dechu, podobně jako řecká psyché, hebrejský nefeš a latinská anima nebo animus. Jako slova běžné řeči nebyla jednoznačně vymezena, ale označovala původně podstatný a nápadný rozdíl mezi živým, dýchajícím člověkem a na pohled nezměněnou mrtvolou.