tomy smyk

lidi pomozte mi jde o znamku ve skole

Ahoj ja jsem dneska dostal ze zkouseni z matiky za 5 (vubec mi nejde) mam tu 4–5 5 4 a ted 5 a ja nevim jak ji to rict

Nejlepší odpověď
www

Komu, matce?
Tak na rovinu, je to lepší, než zatloukání.

Další odpovědi
anonym

Co tak zkusit najít spolužáka, co Tě bude ochotný doučovat? Stěžovat si, že Ti to nejde, je jedna věc. Najít řešení ale bude lepší. Bude to sice asi nepříjemné, ale rodičům bez veškerých komentářů přiznej, jak na tom s matikou jsi. Možná Ti pomohou najít řešení i oni sami.

Larissa

Jdi za učitelem, ať ti pomůže, až uděláš nějaký krok vpřed k tomu, aby sis to opravil, tak teprve pak to řekni matce.

bolak

Normálně, dojdeš za mámou a řekneš: „mámi, mám 4 čísla a potřebuju z nich udělat aritmetickej průměr, pomůžeš mi?“ ona se zeptá co je to za čísla a ty řekneš „4,5 5 4 a 5“ , ona ti řekne že je to 4,625, ty poděkuješ, utrousíš něco jako že „hm, nic moc, a spočítej mi ještě, jakou známku musím dostat abych nepropad..“ a pak už není potřeba jí nic víc sdělovat…

Jinak to co říká Larissa má v sobě jistej prvek geniality :) viděl bych to stejně. Dojdeš za učitelem a řekneš mu to přesně tak jako tady nám, že bys chtěl pomoct, že ti prostě matematika nejde, že je to nad tvoje chápání, že i když se to doma učíš, tak tomu prostě nerozumíš a že nevíš co máš dělat, protože propadnout nechceš. Nejlepší bude zakončit to větou „já sem na tohle prostě asi moc blbej…“ Učitel, pokud nebude svině, ti pomůže, nejspíš ti nabídne nějaký doučování, nicméně i kdyby ses nezlepšil, tak pokud za ním pudeš a řekneš mu to takhle na rovinu, tak si myslím že tě propadnout nenechá. Hlavně si na tom doučování pak koukej všechno pořádně zapsat, protože pokud uvidí že seš beznadějnej případ, tak tě nejspíš naučí pár zákldních příkladů a ty samý ti dá pak i do písemky, nebo u tabule, jen abyz prolez :) to se tak dělá.
Doplňuji:
Jinak ti tu nerovnici klidně spočítám:

(4,5+5+4+5+x)/5<4,5
(18,5+x)/5<4,5
18,5+x<22,5
x<4

To znamená že abys nepropadl, potřebuješ dostat lepší známku než 4, tzn. minimálně 3–4.

M.

Jde tobě a ne nám, ty bys měl něco se sebou dělat :)