Avatar uživatele
aloevera5

Lidem se nezavděčíš, ať uděláš, co uděláš!

Následující příběh popisuje cestu syna a otce, kteří se společně se svým oslem vydali do města.

Syn jel na oslu a otec šel vedle osla. Když přijeli do města, lidé na ně začali pokřikovat: „Podívejte, na toho nevychovaného kluka, jede si na oslu a chudák otec musí šlapat pěšky!“

Tak syn sestoupil a nechal na oslu jet svého otce. Když přijeli k dalšímu městu, tak lidé na ně pokřikovali: „Podívejte na toho zlého otce, sám si jede na oslu a chudák kluk musí jít pěšky.“

Tak si sedli oba na osla, a když přijeli k dalšímu městu, tak opět na ně lidé volali a ukazovali prstem: „Ten otec a syn jsou tak bezohlední, nasedli oba na osla, který už sotva jde. Klidně ho umoří k smrti a ani jim to nebude vadit.“

Otec se synem tedy sesedli z osla, a doufali, že nyní budou lidé spokojeni, ale když přijeli do dalšího města, tak lidi křičeli: „Podívejte se na ty dva pitomce! Mají osla a přitom šlapají pěšky!“

Lidem se nezavděčíš, ať uděláš, co uděláš!

Znáte něco podobného z vlastního života? Už se Vám někdy stalo, že ať jste udělali, co jste udělali, bylo to špatně?

Doplňuji:
Jé Motolko, to je krásná úvaha. Už mi ale došly palečky. Hned zítra Ti jeden dám :o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? fortin, GM, iceT, chudst, tom004, SajmonModer, dědapetr, anonym, Motolka, Gabra, Vrabčák před 4750 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Motolka

… a byli tam jiní lidi a ti si říkali, když ty tři viděli:

Syna na oslu: „Ten jeho otec je tak hodný, že nechá svého syna jet na oslu a sám jde pěšky.“

A když viděli otce na osla: „Ten otec má ale úžasného syna. Nemyslí pouze na sebe ale i na svého starého otce.“

A ti, co viděli oba na oslu: „Ten osel má dobré srdce. Má sice těžký náklad, ale oddaně nese otce i syna a nedělá problémy.“

A když vidí osla bez nákladu, tak si řeknou:
„Otec i syn mají slitování i s tím zvířetem a cestu mu ulehčují, musí mít opravdu dobré srdce.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vrabčák

Jo, stává se mi to často v práci. Většinou když jsem moc aktivní. Tak dostanu vynadáno, že jsem to neměla dělat. Pak zase něco neudělám, protože mám zkušenost, že aktivita se nevyplácí a zase dostanu zprdunk, proč jsem to neudělala.

V tomto případě vždycky říkám, cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Jedna z Murphyho vět zní, „střez se dne,kdy nebudeš mít na co nadávat“,netvrdím,že je to přesná citace. Tak proč si nezanadávat,i když se tím všechno nevyřeší. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Stalo. Chce to proste (pokud to jde) si toho nevsimat a volit to, co povazuji za nejlepsi – v pripade vaseho pribehu nechat jet otce na oslovi, pripadne se cestou stridat se synem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A vite – ja se ani lidem zavdecit nechci a kdybych je ja videla – otce , syna a oslika , tak bych neresila kdo se prave veze a kdo musi jit pesky , ale bylo by mi hezky ( si myslim ) uz jen na pohled tech 3. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Naštěstí nestalo a doufám nestane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Jóóóóóóó já už to zažil 🙂 Člověk, když udělá něco dobrého, tak hlavně musí věřit, že to bylo dobré a nevzdávat se své víry v to, co udělal, ať už lidé říkají cokoliv!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

Motolka:
Krásný. Jen tenhle druh lidí nemluví tak nahlas, jako ti, co nadávají…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek