Avatar uživatele
anonym

" Lide , kteri si sve nejlepsi vino nechavaji pro lepsi prilezitost , jsou optimiste …

Pesimiste je pro jistotu vypiji hned. Realiste sve nejlepsi vino nechavaji na darek pro nadrizeneho. " ( Gabriel Laub ) a jak jste na tom vy ? 🙂 -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, hanny 2, tom004, barnajka, dědapetr, arygnoc před 4677 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Termín „lepší příležitost“ nenáším!!! :)) Doma jsem vyrůstala v tom, že „tohle tričko doma netahej, to máš na lepší chození!“ :D
Když jsem někdy rozbila talíř z našeho „svátečního servisu“ , mamka chodila ještě týden smutná – takový krásný talířek, ach ta škoda!!!! :))
Aby se podobným nehodám předcházelo, vytahovali jsme naše sváteční nádobí jen jednou za rok – na Štědrý večer, případně ještě když přijela jednou za věčnost nějaká návštěva a my se chtěli blejsknout :) Myslím, že ten servis je součást mamčiny výbavy, kterou si pořizovala ještě za svobodna – a dodnes je SKORO KOMPLETNÍ ve sklepě, v nejvrchnější polici (aby se mu nááhodou něco nestalo).
Tak si říkám k čemu to nádobí mamce vlastně je… Napadá mě sice jeden výraz, ale to by asi admin zcenzuroval :)
Já mám názor, že prachy jsou od toho, aby se utrácely, oblečení aby se nosilo, věci, aby se používaly. Jen hlupák si všechno šetří na „lepší příležitost“ – ve své hlouposti totiž tu „lepší příležitost“ ani nebude schopný poznat, každý okamžik mu bude připadat pořád ještě příliš všední… A pak najednou už nebude KDO by tu sváteční košili oblíkl a KDO by se z toho svátečního talíře najedl.

Váížně si už nevzpomínám, kde jsem to našla, ale musela jsem si to tehdy zkopírovat a dodnes to mám uloženo v PC. Dovolím si přeposlat:

„Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v něm krásné dámské spodní prádlo. On ten balíček rozbalil a zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik“.
Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela.
Pak se ke mě obrátil a řekl: „Neodkládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik.“ A já stále dodnes myslím na jeho slova. Přiznávám, že změnila můj život. "

A ještě k tomu pesimismu a optimismu a realismu… Miluju tohle moudro:

Pesimista vidí v tunelu tmu.
Optimista vidí na konci tunelu světlo.
Realista vidí světla vlaku.
A strojvůdce vidí tři debily na kolejích :D
Doplňuji:
Omlouvám se adminovi za toho deb.la ve vtipu – nedošlo mi to!!! Kopírovala jsem to z počítače a zapomněla vytečkovat. Jestli bude cenzura, nestačilo by jen umáznout jedno písmenko? Kaju se, MEA MAXIMA CULPA! :)

Upravil/a: barnajka

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Jsem optimista.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Optimisté jsou lidé, kteří u načaté lahve svého nejlepšího vína konstatují, že láhev je ještě z poloviny plná, ti druzí naopak smutně poznamenají, že už je zase z poloviny prázdná.
Doplňuji:
Jako bývalý investiční poradce v podstatě musím být optimista.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

jako pesimista ho vypiju hned, ale to se ze mne potom stává mírnej optimista.

ještě že jsem si sám šéfem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

jsem optimista a nic neschovávám na lepší příležitost, žiji život tak abych nepromarnila žádnou chvíli , abych nemohla litovat .........

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek