huxa

Líbilo by se vám znásilnění?

od osoby, kterou milujete nebo, která se vám líbí. Nebo dokonce jste o něm i přemýšleli? Dokázali byste ohlásit takovéto znásilnění, pokud byste si neodnesli nějaké poškození typu zlomenina, větší tržná rána, …?

Nejlepší odpověď
Drap

Vzhledem k mému věku a tělesné schátralosti si to ani neumím představit.

Další odpovědi
Mapel

Osoba kterou miluji mě nemusí znásilňovat. S ní jdu dobrovolně.

venkovan

Nemohu pochopit jestli by se líbilo znásilnění od osoby kterou milujeme! O to víc která se nám líbí – to je přímo znásilnění. A co je to za vztah, když mne milující osoba omezí na mé svobodě a vynutí si sex. Divný je ten dnešní svět – nějak se v tom začínají lidi dělat guláš.
Takže znásilnění manželky (ponejvíc) je stejný trestní čin jako každé jiné ženy.
Pro znásilněného (někdy to schytá i manžel) je to v každém případě nepříjemný zážitek, který může mít i dlouhodobé následky pro další důvěru ve vztahu. Nevím jestli bych nahlásil, ale asi bych vztah ukončil
Mnoho manželek je svými manžely celkem běžně znásilňováno, bito apod., a ony nejsou schopny to nahlásit. Ale je taky pravda, že někdy partner na druhého silněji „přitlačí“ aby neděla, nedělala drahoty
Nicméně je to násilí a jako s takovým se musí zacházet.
Jen naokraj – někdy se to násilí nevyplácí – zejména když žena má v ruce nůž, nůžky apod.
A ještě drobnost – kdysi mi v práci vypravoval kolega, že jeho bratr vlezl na dívčí internát. Holky se ale daly do kuráže, zajistily si aby svoji ozdobu měl ztopořenou a řada z nich se na něm potěšila.
Výsledek – kluk měl celoživotní mindráky, doktoři mi jeho ozdobu málem nezachránili. Je to jen o tom, že mnozí muži si myslí, že je žena nemůže znásilnit a když, tak to bude skvělý zážitek..

anonym

Jako žena si myslím, že znásilnění je svým způsobem zvrhlost. Kdo má potřebu znásilňovat, nemiluje. Naštěstí mne nic takového nepotkalo. Jak bych se zachovala, to netuším. Zřejmě by stud zapracoval a fungovalo by to nejspíš podobně jako při domácím násilí. To člověk ostudné chování partnera bere jako své vlastní selhání. Co jsem o znásilnění viděla v TV a četla, je to velmi podobné.
Znásilnění by se mi nelíbilo. Milování má být něžné i vášnivé, ale nemá být proti vůli ani jednoho ze zúčastněných.
Co je to za sex, když u toho praskají kosti a vznikají tržné rány?

Syd

Jistě že ne! A kdyby to bylo od „milované“ osoby, nebo někoho, kdo se mi líbil, by mě to ještě o to víc mrzelo, že to bylo o to víc zbytečný, a navíc že jsem tím přišla o vztah či naději na vztah.
A hlavně vůbec nechápu, jak se můžeš takhle hloupě, ty puberťáku jeden!!

anonym

Nejsi na hlavu? Pokud mám někoho rád a naopak, tak nelze jej nutit do věcí, které nechce. Je to o dohodě.
Krásné přísloví „Nečiň druhému to, co nechceš, aby bylo děláno tobě.“

Různé formy Zlatého pravidla se vyskytují v mnoha kulturách a nelze stanovit, která je původnější.
„To, co vyčítáš svému bližnímu, sám mu nedělej.“ (Pittakos z Mytilény, jeden ze Sedmi mudrců)
„Nedělej druhým, co nechceš aby dělali tobě.“ (Konfucius, Analekta 15,23)
„Nečiň jiným, co by tě zlobilo, kdyby učinili tobě.“ (Sókratés)
„Nechci sám dělat, co bych na druhém káral, nakolik je to v mé moci.“ (Meandros ze Samu, podle Hérodotos, Dějiny, III, 142)
„Cokoli je ti proti mysli, nečiň ani druhým.“ (Zoroastrický spis Šajast-na-Šajast, 13,29)
„Člověk se nemá vůči druhým chovat způsobem, který je mu samému proti mysli. To je jádro vší morálky. Všechno ostatní plyne ze sobecké žádostivosti.“ (Mahábhárata. Anušasána parva, 113,8)
„Co nechceš, aby ti jiní činili, nikomu nečiň. To je celá Tóra, všechno ostatní je jen komentář.“ (Talmud, Šabbat 31a)
„Co si přeješ pro sebe, přej i druhým, a co si nepřeješ, nepřej ani jim.“ (Mohamed, Ahmad Ibni Hanbal, 7. stol.)

led

Jestvuje aj iný typ znásilnenia, ešte horší – psychický.
Televízia, máme ju radi a súčasne preklíname. Dobrovoľne ju príjimame a nechávame sa znásilňovať jej programovou skladbou.
" Dokázali byste ohlásit takovéto znásilnění?„
Doplňuji:
česílko, naozaj krásne citáty, dovolím si doplniť ešte jeden:
"Nedovol nikomu, aby ti robil to, s čím nesúhlasíš“ (ja 21.storočie n.l.)

Dan4815

To je spíše drsnější sex, který u cizích lidí proti své vůli dostává statut znásilnění…

Sameotazky

Znásilnění by se nelibilo nikomu. Toto co popisujes je spíš způsob sexualni hry na znasilneni. Na tom neni nic špatného, kdyz to oba chteji. Ovšem znasilneni se nedá nijak nasimulovat. Pokud se domluvíte na sexu ve stylu znasilneni, jedna osoba si to při aktu rozmysli a druha nepřestane, zmeni se hra na trestný čin znasilneni.