lukas.zmizik

líbilo by se vám, když někdo pošle v odpovědi nebo otázce odkaz, aby se otevřel v novém panelu?

aby se to tedy neotvíralo ve stejném okně, kde mám tuto stránku a nemusel se proklikávat zpátky anebo abych ten odkaz nemusel otevírat pravým tlačítkem přes menu?

uměla by to spravit jednoduchá úprava v css
Doplňuji:
to víš že to není problém… ale řeknu ti výhody:

  • když otevírání odkazů na téhle stránce funguje jinak, než u mých dalších dvěstě oblíbených a odhadem 95% z celkového počtu stránek na webu, pak je člověk at chce nebo né zvyklý na nějaký standard
  • šikovný správce webu, když si chce udržet návštěvníky to udělá tak, aby jeho web byl pro ně co nejpohodlnější.
  • je to taky taktika tvůrců webu, že po kliknutí na odkaz někde uvnitř jejich stránek, se onen odkaz otevře v novém panelu, aby se uživatel neproklikal někam jinam – pak už by si nemusel najít cestu zpátky…

všechno má svůj důvod – stejně jako zboží v obchodáku nemáte rozmístěné jen tak ledabyle – dohromady to tvoří celek cílený na zákazníka – ono když se to veme, je to jen detail, který sám o sobě ničemu nepomůže ale zafunguje jako celek…

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud si nastavíš v prohlížení otevření nového okna v novém panelu, nemáš problém otevírat druhým myšítkem.
► Stačí jít do nastavení prohlížeče a nastavit pravidla. ◄
Doplňuji:
Sice máš pravdu, ale výhoda je je, že si určím pravidla sám a ne nějaký web. V obchodě taky nekupuji zboží v úrovni očí a nejsem líny se sehnout níž. Prosté pravidlo podívat se jinam a nebýt líny.

Další odpovědi
briketka10

mě vadí, když někdo neumí posílat odkazy a objeví se mi asi to blbě
napíšu „vhoops“ a nic se mi neukáže a musím se vracet zpátky na můj
profil, nebo ty odkazy z vyhledávací lišty, Googlu apod. :(

jinak nemám problém s ničím..

bolak

Hele, a co Snap Links?

Je to doplněk pro prohlížeče Chrome,Firefox,O­pera. Umí otevřít v novém okně třeba i 20 odkazů najednou, když to stíhá paměť… Jenom zmáčkneš levý tlačítko, vytyčíš plochu na který jsou inkriminovaný odkazy a pustíš ..

http://img.pic­tureup.cz/06112012­/09d1c2b7484665da6d9fba3­8440fd38d1e10e­a2c.png
http://img.pic­tureup.cz/06112012­/57ff55ed5451908e35096e2­f8765e5d5eebb133f­.png

tak snad ti to k něčemu bude…

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&rls=cs&q=­sna+plinks&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Beer4Real

cože? co je na tom tak složitého kliknout pravým a v nabídce vybrat otevřít nový panel? tvoje problémy kdybych mělo

Bublinnka

Já na odkazy klikám prostředním tlačítkem myši, a otevírají se mi na nové kartě (chrome). Takže žádný problém. A navíc jsem už tak zvyklá. :)

www

Já právě v tomto problém nevidím, použiji pravé myšítko (v každém prohlížeči) a zvolím způsob otevření, je to hned.
Přetrvávají tu ale stále jiné, důležitější technické problémy a ty rovněž nikdo neřeší.. ☹

Funna

jo..taky bych byla radši, kdybych nemusela klikat na pravé tlačítko a dávat otevřít v novém okně…kdyby to bylo automatické, bylo by to pohodlnější…

lukas.zmizik

česílko právě to je to je ono, co říkáš – lidi se udrží tam, kde je to pro nich příjemné, stejně tak nekoupíš něco, co je šmejd v úrovní očí…a o co jiného by mělo tvůrci stránek jít než o to, aby mu tam chodili lidi? vždyt neříkám, že tahle blbost zvýší návštěvnost – je to jako když konstruktér vymýšlí auto – může si vypadat jak chce, ale prakticky vždy bude mět kola, volant, motor a tak…