Kepler

Líbilo by se vám bydlet v rodinném domku, jako je tento?

Nebo jiném podobném, třeba i s jiným půdorysem, ale s těmito společnými znaky: velké zasklené plochy (nejmíň jako výlohy obchodů), plochá střecha. Nebo jste spíše příznivci klasiky?

Neberte prosím v potaz umístění, lokalitu, materiály apod. Jen čistě estetiku a praktičnost – náklady na vytápění, plochá střecha…

Nejlepší odpověď
Panthe

Určitě, ale záleží na mnoha faktorech, namátkou třeba lokalita, kvalita materiálů, zabezpečení… Někde na periferii města na pláži, směřované na západ slunce… úžasný.

Další odpovědi
Dochy

To máš těžký. „čistě estetiku/prak­tičnost – ne umístění, lokalitu“. Když ono to souvisí.
Rozhodně nejsem extra příznivcem tohoto stylu, připadá mi to dost neosobní, velké a nízké a proto nepřiliš ekonomické. Ale skrz skla nutně mrznout nemusí (ale něco to stojí) a dokážu si představit právě lokalitu kde by to i mohlo zapadnout.

cukrar

Jen čistě estetiku.....­..určitě se najdou lidé, kterým se toto líbí, a jiným nikoliv.
praktičnost – náklady na vytápění, …určitě menší, nežliv nových domech
plochá střecha..... co je špatné na dobře udělané ploché střeše..

anonym

Šel bych do toho pokud bude i výhodný nájem. Byla by to pěkná změna. Kolik ten dům stál?

Nuk nuk

Jak to jenom říci… Kdyby mi nic jiného nezbylo, třeba by mě dotoho někdo nutil pod nějakým krutým trestem, tak bych dotoho šla bydlet a možná bych si ani nestěžovala.
Ale pokud jde o můj vkus, kromě toho že je to hranaté a vypadá to jako socialistická sámoška, tak tyhle domy mívají vevnitř strašně malé místnosti.
Ale ta velká zahrada, to bych brala.

briketka10

Ten domek se mi moc líbí.
A nevím, proč jiným ne, když se přestěhuju taky mi budou
lidi koukat do ložnice i do kuchyně. Malé 3 pidi místnůstky.
Já bych se tam nastěhovala hned a nic by mi nevadilo.
Tady, jak je patrno nikde okolo nevidím zástavbu.
Pouze bazének, zahradu – to by se nám s Ufíkem líbilo
a možná bychom si pořídili dalšího parťáka třeba i víc :)
A ta okna nejsou výlohy jen velké balkonové kouřové dveře.
Měla je kamarádka po straně domečku a vypadala perfektně
nic za nimi nebylo vidět, ale ven ano.
Náklady vytápění bych nyní neřešila, když ho nevlastním,
ale pořídila bych si každopádně nějaké topidlo, které ohřívá
i vodu.
Možná i hezký krb :)

led

Na Severnom póle by som to nebrala, ale v našich zemepsných šírkach, s možnosťou výhľadu na šírí kraj, na vodnú plochu, pre rovinu je to únosné. V žiadnom prípade nie na svah, ak ano, tak hlboko zapustený do svahu.

anonym

Určitě ne,tohle není vůbec můj vkus,mám krásnou chaloupku na polosamotě klasického starého typu se sedlovou střechou.
Tohle opravdu ani zadarmo.

bolak

Kup mi taky jeden.

Drap

Asi ne. Nelíbí se mi tento typ domků

kodl67

Já určitě ne,připadal bych si jak ve výkladní skříni

marci1

Zřejmě se jedná o ekonomický dům typu bungalovu. Připomíná to spíše prodejnu. Asi bych se přiklonila spíše ke klasice. 🙂

luckykubrt

Tak jistě by nebylo špatné mít domek, který by ty skla měl na střeše jako sluneční panely. Rovněž i prosklená veranda má svoje osobní kouzlo. Ale dokážete si představit, že by vám v takovém baráku bylo vidět až do ložnice ? Tak to ani náhodou. 🙂

Kepler

Found: o cenu tady nejde, ale když tě to zajímá tak jistá společnost jej nabízí na klíč od 4,35 mil Kč ve standartu (4+kk)
Jinak i pro ostatní: do odpovídajícího prostředí samozřejmě může docela dobře zapadat, ale to může i lepenice ze slámy i hlíny. Já bych do něčeho, co vypadá prodejna Jednoty na sídlišti nešel ani za nic. A dovedu si představit jaké jsou asi náklady na topení v zimě a jaký je to skleník v létě. No a plochá střecha: trvalý zdroj problémů. Ale šlo mi fakt jenom o estetiku a praktičnost, byl jsem jenom zvědavý, zda se to vůbec někomu může líbit. Jak jsem zjistil, tak ano, ani mě to nepřekvapilo, osobní vkus je věc hodně individuální.

Kepler

Neberme v potaz umístění, lokalitu, materiály apod. Jen čistě estetiku a praktičnost.

led

Kepler, Estetika (z řec. aisthetikos – vnímavost, cit (pro krásu)) je filosofická disciplína zabývající se krásnem, jeho působením na člověka, lidským vnímáním pocitů a dojmů z uměleckých i přírodních výtvorů. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Estetika
Ak berieme estetiku podľa tejto definície, potom musíme brať pri pohľade na architektúru tohto domu aj prostredie, v ktorom je postavený. Preto som písala o rovine, prípadne zapustený do svahu. V žiadnom prípade ake máme mať pocit krásna, nemôže stáť napríklad na vrchole hory, vyčnievať na svahu ako bradavica Ježibaby.
Podľa obrázku ide skôr o nízkoenergetický dom, orientovaný na slnečnú stranu a vyžadujúci otvorený rovinatý priestor .

ivzez

Odkdy není umístění důležité?
JIné to přece bude ve Skandinávii,
jiné ve Středozemí…

anonym

Estetika hrozná,praktičnost nedokážu posoudit.